Sechele pleuro pulmonare
Bună ziua! Soțul meu a făcut o radiografie pulmonara iar la diagnostic scrie, sechele pleuro pulmonare fără leziuni evolutive.Cine i-a citit radiografia i-a spus ca e un început de fibroza pulmonara și ne-a cam speriat. Mulțumesc mult!
2 comentarii
Inceputurile de fibroza pulmonara se diagnosticheaza pe ct, nu pe radiografie.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 2radiografie pulmonara
- 1rezultat radiografie pulmonară
- 1Ce inseamna "CH" la rezultatul Rx.Toracic?
- 1Radiografie pulmonara
- 4Ajutor diagnosticare radiografii plamani si simptome
- 3Radiografie pulmonara
- 0Rezultat radiografie pulmonara
- 1Rx plamani - explicat pe intelesul meu
- 0Radiografie pulmonară
- 6Radiografie pulmonara
- 2Ajutor, plămâni, radiografie toracica, am 20 de ani
- 0Interpretare rezultat raza la plamani
- 0Opacitate nodulara suprapusa arcului costal posterior drept, de 9mm
- 1Interpretare radiografie pulmonara
- 0Ajutor va rog din suflet, am avut niste simptome, avand si astm bronsic, am facut rx pulmonara
- 0Radiografie pulmonara
- 0Interpretare radiografie pulmonara
- 2Micronoduli pulmonari
- 0Pleurezie TBC
- 1Radiografie pulmonara
Mai multe informații despre: Radiografia pulmonara sechela pleurala
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: