Durere masea
Buna seara.ma doare de cateva zile maseaua de minte de sus...sa umflat si gingia.am luat aulin si algocalmin..dar degeaba.ce pot lua pana ajung la stomatolog.va multumesc
1 comentarii
Buna seara, maseaua este aparuta in gura? Daca este o problema de eruptie, folositi un antiseptic local ( clorhexidina gel/apa de gura ) si eventual un gel/spray cu anestezic, aplicate dupa periaj riguros. Daca este este cariata si doare din motiv de carie, atunci antiinflamatoare si antialgice mai trebuie sa luati, nu stiu ce doza ati luat. Dar vizita la medic si tratamentul local este ceea ce va ajuta.
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 0Este urgenta?Cat de grav?
- 0Abces obraz dupa extractie molar minte
- 1Durere la mestecat/rece/cald la coroana provizorie masea
- 1Durere ATM - CT întreg sau doar CT ATM bilateral?
- 6Veruca/Papilom în cerul gurii.
- 2Chist maxilar cu sinuzită
- 3Radiografie dentara
- 0Despre dinți
- 1Puncte alb-galbui pe mucoasa obrazului
- 1Aparat dentar