Durere masea

25-04-2021
Cecilia1011
Nu este medic/terapeut
Cecilia1011
Buna seara.ma doare de cateva zile maseaua de minte de sus...sa umflat si gingia.am luat aulin si algocalmin..dar degeaba.ce pot lua pana ajung la stomatolog.va multumesc
1 comentarii
0
25-04-2021, ora 20:16
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Buna seara, maseaua este aparuta in gura? Daca este o problema de eruptie, folositi un antiseptic local ( clorhexidina gel/apa de gura ) si eventual un gel/spray cu anestezic, aplicate dupa periaj riguros. Daca este este cariata si doare din motiv de carie, atunci antiinflamatoare si antialgice mai trebuie sa luati, nu stiu ce doza ati luat. Dar vizita la medic si tratamentul local este ceea ce va ajuta.
Adaugă un comentariu / răspuns