Reactii adverse medicament.
Buna ziua, las si eu o intrebare aici.Doamna doctor la care ma duc eu mi-a dat pe langa antideprisive trittico si cipralex si un medicament numit gabapentina.Eu l-am luat de pe 11 august pana pe aproximativ 3 septembrie.Problema este ca de pe 29 august prezint dureri mari de cap luam cate doua pastie pe zi.Am fost la control i-am zis ca ma doare ingrozitor de tare capul dar ea spune ca nu e de la gabaran.Acum sa-mi fie cu iertare dar eu cred ca durerile de cap sunt de la gabaran.Iar ea in lipsa de orice tratament pentru durerea mea de cap mi-a dat algocalmin.Este vreun psihiatru pe forum sa-mi spun si mie daca GABARANUL provoaca dureri de cap de asemenea mi-a dat si ameteala si confuzie si mers greu.Ma interesa o parere.Precizez ca gabaranul mi la dat pentru durere dar eu citind prospectul am inteles ca e pentru epilepsie si durere neuropata eu neavand niciuna din ele.Multumesc frumos!
3 comentarii
Poate sa dea confuzie si mers greu, de dureri de cap insa nu am auzit.
Pt ce ti-a fost prescris tratamentul?
Pt ce ti-a fost prescris tratamentul?
ah, tratamentul pentru depresie si durere de cap.
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 3Exercitii fizice
- 4Eu chiar sunt Antihristul! Lumea asta este o simulare! Pleroma vine!
- 30Somn hiperfragmentat
- 15S-a vindecat cineva prin credinta?
- 2Psiho traumele cronice se pot trata vindeca?
- 0Imi doresc o prietena
- 5Pronoia? Delir paranoid?
- 7Tehnică bombă pentru a elimina tristețea că nu suntem iubiți de fete
- 2Cofeina atacuri de panica
- 7Sufăr de schizofrenie paranoida și am crize ca o sa fiu torturata