durere masea

05-07-2009
rekaalina
Nu este medic/terapeut
rekaalina
De 4 zile ma supara maselele din partea dreapa jos.Tin sa precizez ca am maseaua de minte, la maseaua dinaintea ei am o plomba, iar la urmatoarele am lucrare.Am fost vineri la dentist si am facut o radiografie totala.Dentista mi-a zis ca-i posibil sa mai lucreze maseaua de minte, dar azi a inceput sa se umfle.Am vorbit cu ea si mi-a dat augumentin si ketanal.Nu stiu ce sa ma mai fac, dupa ce iau ketanal ma lasa durerea timp de 3 ore dar apoi iar ma ia.Am vazut ca gingia s-a inrosit sub lucrare.Ce credeti ca poate fi, simt ca ma urc pe pereti de durere.
1 comentarii
0
10-07-2009, ora 21:18
DR.J
Identitate neconfirmată
DR.J
e o pulpita de la "maseaua aia a doua" cred..sau poate fii si pericoronarita de la molarul de minte..dar cred ca e pulpita..ori ca e una ori ca e alta se rezolva."dentista ta stie mai bine ce e e ca are clinic si radoigrafii la indemana..
cu rerspect Jonel
Adaugă un comentariu / răspuns