Abces dentar

27-02-2018
Cristina2809
Nu este medic/terapeut
Cristina2809
Buna am un abces la o masea cariata imi iese cateodata la cateva zile sau la cateva luni nu am dureri mi se sparge singur punga de puroi a abcesul.cateodata mi se unfla in locul in care imi iese abcesul apoi se desunfla fara sa fie punga de puroi vizibila.este doar alb unpic unflat si putina jena apoi se desunfla dintro data.nu am fost niciodata la dentis din cauza ca mi-e frica.multumesc.
3 comentarii
0
27-02-2018, ora 06:46
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Buna ziua! Problema dumeavoastra se poate rezolva daca va faceti curaj si mergeti la dentist. Dupa cele descrise, probabil este infectie in os, va este necesara o radiografie si medicul dumeavoastra va va spune ce este de facut. Cu siguranta nu se rezolva de la sine daca amanati.
1
27-02-2018, ora 08:00
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna dimineata,
Cel mai bine ar fi sa va invingeti teama de stomatolog si sa mergeti la in cabinet sa va tratati.
Chiar daca nu doare, infectia este acolo si va macina osul. Microbii din acel focar de infectie pot ajunge si la alte organe si sa va creeze probleme grave de sanatate.
0
27-02-2018, ora 12:18
M. Nastase
Nu este medic/terapeut
M. Nastase
Chiar nu inteleg cum de amanati atat vizita la stomatolog. Se fac anestezii, nu se simte deloc durerea.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: