Abces labie mica

22-04-2021
plummy
Nu este medic/terapeut
plummy
Buna ziua. De câteva zile mi-a apărut un abces pr labia mica dreapta. La început senzație de presiune și labia ușor umflata, apoi și o galma mica in partea de sus a labiei (cam cât un bob de porumb) și umflatura mai pronunțată. După câteva zile a curs puțin sânge intr-o zi, a părut ca se dezumfla puțin, apoi nu a mai durut. Acum iarăși pare inflamat abcesul, labia tot umflata e, nu doare decât la presiune, și asta foarte vag, folosesc ceai de gălbenele de 2 ori pe zi. Eu am crezut ca e vorba de bartholinita dar din ce am văzut aceste glande ar fi la baza labiilor (???) or la mine umflatura e sus, spre clitoris. Mentionez ca e a 3-a oară in care mi se întâmpla asta in decurs de câțiva ani, dar pana acum nu am dat atenție deoarece umflăturile erau mai mici și in maxim o săptămâna dispăreau fără sa le fac nimic. De aceea, nici când am fost la Dr nu am amintit de ele, pur și simplu am uitat considerându-le fără importanta. Acum însă sunt circa 10 zile și nu pare a fi mai bine (sau cel puțin nu mult, dar nici mai rău). Mentionez ca doresc sa merg la medic, însă Dr meu are liber peste circa o luna și jumătate. Ce credeti ca ar putea fi și ce sa fac pana atunci? Bănuiesc ca exista unguente care ajuta, dar nu știu care. Mulțumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.