Abces submandipular

15-04-2018
Cristina Diana
Nu este medic/terapeut
Cristina Diana
Acum cateva luni mi-a iesit o micã umflatura in obrazul drept! dupa ce am avut dureri foarte mari de masea! Cu timpul tot crestea...!.Am folosit si antibiotice foarte mult dar degeaba !am fost in Anglia si medicii nu au vrut sa se ocupe de mine!Asa ca am plecat de urgenta in Romania!cum am ajuns mi sa Facut incizie deoarece aveam dureri foarte marI era foarte extinsa si vizibila pe fata!, era foarte infectata! Dupa ce am venit inapoi in anglia...locul unde a fost Facuta incizia a ramas la fel...e foarte vanata si in unele zile se umfla In jurul ei...!chiar mi-e foarte frica nu stiu ce e de Facut.!poate imi da cineva un sat! Multumesc !
2 comentarii
0
15-04-2018, ora 12:15
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna ziua,
Nu este suficienta o incizie, trebuie gasita cauza care a provocat abcesul submandibular.
Va trebui sa faceti o radiografie si sa mergeti din nou la medic pentru un tratament corect.
0
30-05-2018, ora 12:59
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Buna ziua,

tratamentul de care ziceti a fost unul de a iesi din situatia de urgenta nimic mai mult, trebuie sa mergeti apoi mai departe cu tratamentul pentru a nu se agrava sau repeta istoria.
O zi buna!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul