Acnee, un tratament?

16-02-2015
Stephanie Andreea
Nu este medic/terapeut
Stephanie Andreea
Buna seara.
De cateva luni ma confrunt cu acneea. Am 27 ani.
Imi puteţi recomanda, va rog frumos, un anumit tratament pentru a dispărea.
O seara frumoasa!
2 comentarii
0
17-02-2015, ora 03:34
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Rezultate foarte bune se obtin prin mezoterapie locala naturista si plasmolifting
Cu stima:
dr Petre Muresan
0
19-07-2016, ora 12:52
PitN
Nu este medic/terapeut
PitN
Buna, Si eu am avut o problema cu acneea de pe la pubetrtate pana anul trecut, acum am 30 de ani deci dupa 20 de ani devine tare suparator ca esti deja adult nu mai vrei s te simti ca un adolescent. Am incercat diverse tratamente, diverse creme, toate minunile si multe ameliorau dar nu scapam de acnee 100%. Ce a functionat in proportie de 80 % au fost cremele de la Yves Roche gama conta acneei (ambalajul e albastru cu alb) dar intreaba in magazin eu am luat 4, gelul de curatare, crema, emulsie si masca ceva de genu, nu as sti sa iti mai zic ca intre timp am scapat de problema altfel si le-am dat cadou unei pustoaice. AM eliminat totusi acneea 100% altfel, dupa o cura de detox cu sucuri, adica consumi sucuri 3-4 zile doar sucuri naturale, sau sucuri si mese usoare vegetariene, scopul initial era de detox, cresterea imunitatii dar am capatat o piele curata si radianta cum nu am avut niciodata. Deci asta iti recomand cu incredere face bine in multe afectiuni si curata pielea din interior, iar partea buna e ca rezultatele raman pentru ca nu te bazezi pe o crema care intrebine pielea ci elimini cauza din interior. Am scris mai multe articole despre cure cu sucuri sau sucuri naturale in general poti sa citesti si te sfatuiesc sa incerci. Mai aveam o prietena cu o acnee mult mai grava decat a mea si a scapat de ea prin scimbarea dietei asa ca cel mai eficient e sa ataci cauza nu rezultatul. Multa bafta
----------*

(*modificat de admin)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: