Administrarea indelungata de ANTACOL

22-10-2010
andrea.loredana
Nu este medic/terapeut
andrea.loredana
Am avut o copilarie foarte chinuita. Tatal meu scand se imbata ne lua la bataie pe mine si mama si ne dadea afara din casa. Sincer am trait clipe de groaza, care m-au traumatizat. Cand era treaz, in schimb, era cel mai bun barbat, niciodata nu se enerva. Stiu ca ceea ce va voi spune nu este etic dar a fost necesar pentru linistea mea si a familiei mele. Mama mea ii administreaza de mai mult de 10 ani ANTALCOL tatalui meu. Bineinteles, el stie ca sunt doar niste vitamine aceste pastile si le ia ca atare. Datorita efectului acestor pastile am putut trai linistita eu si mama. Insa ceea ce am citit pe internet despre reactiile adverse, sincer m-a ingrozit si nu stiu cum de nu a avut pana acum nicio complicatie majora. Indiferent de ceea ce a facut stiu ca este tatal meu si niciodata nu as dori sa i se intample ceva rau. in acest moment ma simt ingrozitor deoarece am citit ca administrarea lor poate provoca moartea iar in acelasi timp sunt sigura ca el ar redeveni ceea ce a fost in cazul in care le-ar intrerupe. Am incercat sa-i spun mamei insa nici in ruptul capului n-ar vrea sa auda de asa ceva pentru ca deznodamantul ar fi tragic. CE POT FACE IN SITUATIA ACEASTA???? sper ca am fost destul de clara, si astept disperata sfaturi din partea dumneavoastra.
2 comentarii
0
24-10-2010, ora 09:16
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Ce doza zilnica ii da ?
0
14-03-2011, ora 20:38
andrea.loredana
Nu este medic/terapeut
andrea.loredana
nu este o doza zilnica. Cam 1-2 ori pe saptamana. Si in cazurile in care "se scapa" ii administreaza imediat, ceea ce este contraindicat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.