Ajutați-mă - dureri lombare groaznice

05-12-2018
Cristina. M
Nu este medic/terapeut
Cristina. M
Bună ziua de aproximativ o saptama am dureri lombare groaznice mam tot masat cu sindolor diclac gel dar numi trece... Ce as putea sa mai fac sau ce medicamente ținând cont ca alăptez... Multumesc
7 comentarii
0
05-12-2018, ora 22:13
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
In situatia in care alaptati, medicamente nu ar fi bine sa luati. Deci ramane masajul si kinetoterapia. Se mai poate face acupunctura si osteopatie .

dr Petre Muresan
0
06-12-2018, ora 13:09
Cristina. M
Nu este medic/terapeut
Cristina. M
Mulțumesc
0
06-12-2018, ora 14:02
Dr. Petre Muresan
Dr. Petre Muresan
Cu multa placere. Si cu alta ocazie daca va pot ajuta cu ceva.

dr Petre Muresan
0
06-12-2018, ora 15:44
Cristina. M
Nu este medic/terapeut
Cristina. M
As avea o întrebare în legătură cu bebe de 6 luni cam de la 3 luni am tot observat ca atunci când respira sau după ce mănâncă se aude o harcaiala am fost la pediatru s-o consulte și mi-a spus ca nu se aude nimic la plămâni și nici rosu în gat nu are doar niște mucisori și i-am tot splatat năsucul cu ser și apoi aspirat secrețiile cu batista bebelusul ce as putea sai dau sau ce sai fac.? Mulțumesc
0
07-12-2018, ora 10:02
Dr. Petre Muresan
Dr. Petre Muresan
Consultul cu stetoscopul este foarte util, dar in ziua de azi poatesa nu fie suficient. Va recomand sa o duceti la o clinica de pediatrie pentru investigatii suplimentare. Nu amanati.

dr Petre Muresan
0
07-12-2018, ora 11:02
Cristina. M
Nu este medic/terapeut
Cristina. M
Mulțumesc asa voi face, o zi frumoasa!
0
08-12-2018, ora 11:55
Dr. Petre Muresan
Dr. Petre Muresan
Cu multa placere. O zi frumoasa si dumneavoastra.

dr Petre Muresan
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Te doare spatele? Nu este din cauza vremii!
  • Tratamentul chiropractic pentru durerile lombare asociat cu ameliorări neînsemnate
  • Tratament mai puțin invaziv - eficient pentru durerile lombare
  • Sfaturi pentru persoanele cu dureri lombare
  • Aplicația Activ (by ROmedic)
    Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
    Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.