Ajutati ma - simt dintele foarte iritat ca si cum ar fii o buba la varful radacinii

19-04-2019
Eu 123
Nu este medic/terapeut
Eu 123
Buna seara..acum o saptamana mi s a extras nerv la nr 16 dreapta sus...si cand baga acele sa scoata nervii..s a constatat ca pe un canal nervul era mort si pe celalalt era practic "uscat" fara sange..cand a bagat acele pe unul dintre canale..ca sa curete nu mai puteam efectiv de durere..ca si cum acul intra intr o buba..anestezia nu a prins..medicul a lucrat la el..dar efectiv pe un canal nu mai puteam de durere nu am mai rezistat..a stat 4 zile cu pansament de omorat nerv...insa tot sensibil si dureros era.. a decis sa bage calasept deoarece pleaca in concediu si vazand ca doare asa tare nu l a obturat..este un medic care nu obtureaza pana cand dintele nu.mai doare...insa durerea s a exacerbat ma durea si cu ureche.. a decis sa imi lase maseaua cu buleta de vata si pansament deasupra cu o gaura prin el..eu inca il simt foarte iritat ca si cum ar fii o buba la varful radacinii..si nu a zis nimic ca ar fii infectie...mi s a spus sa i au antiinflamatoare. ca va trece...si ca nerv nu mai exista..intrebarea este pot sta asa cu el 2 saptamani..mi e frica..seara.. noaptea..incepe sa doara mai tare..simt cum ma tine sus la varful radacinii...va multumesc si astept raspuns
2 comentarii
1
20-04-2019, ora 14:18
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna ziua,
Fara o radiografie e greu de spus ce e acolo.
Fiind vorba de 16, este posibil sa fie afectat sinusul maxilar, de aici si durerea persistenta.
0
20-04-2019, ora 18:56
Eu 123
Nu este medic/terapeut
Eu 123
Multumesc pentru raspuns doamna doctor..daca as stii cum se poate pune pe acest site o radiografie as pune..este grav doamna doctor?si ce inseamna ca este afectat sinusul?ce se poate face?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul