Ajutați-mă - mi s-au inflamat ganglionii la gat

28-11-2021
Tablou
Nu este medic/terapeut
Tablou
Buna ziua, în urma erupției maselei de minte (dreapta jos), mi sau inflamat ganglionii la gat, unul pe partea dreapta si unul pe partea stanga. Sunt mobili si nedurerosi.
Am mers la stomatolog pentru ca aveam dureri foarte mari, si gingia foarte inflamata, ma curățat, a spus ca aveam adunate resturi de mancare si am primit tratament cu antibiotic si antiinflamator.
Ce ma sperie pe mine, am si la ambele axile ganglionii inflamati, si aceștia sunt mobili si nedurerosi.
Pot fii tot din cauza maselei ??
Va mulțumesc.
2 comentarii
0
08-12-2021, ora 11:15
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Buna ziua, ganglionii axilari nu au cauza directa molarii de minte, putin probabil sa fie in context. De urmarit daca se retrag in urma administrarii antibioticului. Molarii de minte asa zgomotosi foarte posibil sa fie nevoie de scos, veti face radiografie si va va indruma medicul dumneavoastra.
0
08-12-2021, ora 11:41
Tablou
Nu este medic/terapeut
Tablou
Mulțumesc pentru raspuns, am terminat tratamentul cu antibiotic, parcă au început sa se micșoreze.
Am facut o programare la eco parti moi pentru liniștea mea.
Sper să fie bine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: