ajutati'ma va rog

01-06-2007
andreiutza
Nu este medic/terapeut
andreiutza
am 20 de ani si am facut o mare prostie. am fost la solar si dupa prima sedinta m-am trezit umflata la fata, dar totusi am continuat cu sedintele! dupa care am inceput sa ma umflu tot mai rau! am renuntat! dar am vazut ca incep sa ma ingras, nu ma mai incapeau hainele dupa o zi pe alta(pe cuvant), stare de oboseala ingrozitoare, ma sufocam plus stare de nervozitate! stiam ca de mica aveam o hipotiroidie dar nu m'a deranjat niciodata! aveam 1.69 si 50.dupa care am fost si mi'am facut analizele!ANTI-TPO MI'A IESIT 329.2, T3 1.76, T4 75.28, TSH 1.41!Nu mai pot! toata viata am fost preocupata sa nu pun un gram pe mine si credeti'ma ca sunt foarte predispusa la ingrasat! nu mananc si vad ca ma ingras pe zi ce trece! intr-o luna am pus 9 kg!! mi-e scarba de mine si am crize de nervi si foarte multe tentative de sinucidere! nu stiu cat sunt de constienta de sanatatea mea..dar cel mai mult ma intereseaza sa nu ma ingras! exista medicamente care sa ma faca sa nu ma mai ingras? sau sa revin la normal! va rog frumos ajutati'ma..! va multumesc!!
2 comentarii
0
02-06-2007, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
În cazul dv este nevoie de un consult de endocrinologie. Este preferabil să mergeţi la un cabinet particular.
0
03-06-2007, ora 00:00
mikiela
Nu este medic/terapeut
mikiela
Nu prea inteleg care e legatura intre solar si tiroida:(.Am fost si eu la solar de cateva ori si mai intentionez sa merg si pentru ca sunt slabuta m-am intrebat mereu dc n-am hipertiroida.acum ce ar trebui sa inteleg, in cazul in care am probleme cu glanda si merg la solar sa ma astept la ceva schimbari????!Eu n-am auzit de asa ceva si daca ne poate lamuri cineva, pentru ca banuiesc ca si Andreiutza ar vrea sa stie daca solarul a declansat aceasta probleme, va rog sa ne spuneti daca stiti concret de asemenea situatii.Tie sanatate si mergi la Parhon ca sunt medici f buni !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.