Ajutatima

12-01-2023
Damian43
Nu este medic/terapeut
Damian43
Buna ziua si La Multi Ani cu multa sanatate tuturor romanilor si DV.su echipei !
4 comentarii
0
19-01-2023, ora 14:57
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Nu spuneți și care-i problema pentru care vreți să fiți ajutat.
0
22-01-2023, ora 18:37
Damian43
Nu este medic/terapeut
Damian43
Buna ziua am incercat sa trimit intrebarea repetate ori dar fara rezultat, pe acest site Cred ca sunt unele probleme la preluarea lor.Nu am reusit dar am trimis de asemeni email dnei Doctor Ciuperca.va multumesc
0
22-01-2023, ora 19:38
Damian43
Nu este medic/terapeut
Damian43
Ma numesc Damian am42 ani . Scuzati daca am gresit, sunt prima data pe site. Sunt despartit din 2016.Impreuna cu sotia avem 2 copii , fete de 11 ani Ioana si 15 ani Gabriela.Sotia mai are o fata, majora din prima casatorie farmacista care nu ma suporta pt ca nu am sit uatiemateriala.Dupa un mic mariaj 2, 3 ani timp in care am locuit in casa mamei sotiei, a luat hotararea sa ma alunge in mod nedrept, cruzime impreuma cu familia ei spunandu mi ca nu a vrut decat copiii +cariera, fiind profesoara. Cu sufletul sfasiat am plecat dar inima mi a ramas alaturi de copii. Am fost obligat sa plec un Scotia, , Marea Britanie in 2018 unde locuiesc in prezent. Copiii nostrii au ramas la sotia in Romania dar situatia lor s a deteriorat , cele 2 se cearta, se bat , se lovesc Sotia prefera sa o loveasca si sa o pedepseasca pe cea mare Gabriela 15 ani, desii nu este de vina.Pe 1 decembrie2022 a fost rau lovita cu pumnii in burta de Ioana.De asemeni sotia ma calomniaza grav
spunandu le lucruri grave false despre mine.sabotand relatia copil parinte Fetele sufera foarte mult dpdv sufleteste.La fel ca mine in UK Scotia. Le ajut cu bani lunar , dupa puteri , cadouri si telefon video, ori de cate ori pot. Sotia este foarte rea , ma ameninta refuza orice dialog constructiv pt copii.Ex am incercat sa vorbesc despre agresivitatea Ioanei 11 ani si imi inchide apelul pe telefon.Am raportat la Protectia Copilului scris, au facut un control de2 ori la domicilul sotiei si mi au spus ca nu sunt probleme. Dar totusi cearta si conflictul intre copii continua in special in timpul posturilor mari ortodoxe Postul Craciunului 4 saptamani si postul Pastelui 5 saptamani.Aceasta obliga copiii sa posteasca exemplar punandu le sanatatea in pericol, copiiilor conform legii fiindu le interzisa o asemenea nevointa.Am dedus ca am 2 dusmani : sotia cu familia sa nu vrea o reampacare dar si situatia de saracie pt care am ajuns i di Romania in Scotia UK. In acelasi timp nu am avut o prietena sau sotie desii am avut aceasta ocazie.Pt binele meu financiar cred ca este mai bine in UK.dar copiii ma asteapta in Romania iubindu ma. Eu, de asemeni.Nu stiu stimati domni si doamne doctori, cum ar trebuii sa procedez, cum pot ajuta fetele ? sa fie dragoste, pace intre ele.in casa lor, fara agresiuni Am suspiciunea ca sotia le provoaca intentionat pt a ma ranii sufleteste pe mine fiind foarte desteapta : profesor matematica , dar nu pot dovedii. Daca vreau sa raman un Scotia UK , pot sa ma recasatoresc am nevoie de o sotie dar vor suferii copiii din Romania, Singura sansa, sa merg doar in vacante sa le vizitez.Ma simt blocat, nu pot sa hotarasc nimic.Cum credeti ca ar trebuii procedat? va multumesc anticipat
0
05-05-2023, ora 15:16
Damian43
Nu este medic/terapeut
Damian43
Buna ziua stimate Doamne si Domni doctori. Sunt Damian. Cu putin timp in urma v am prezentat problema. Ma puteti va rog ajuta? Care sunt recomandarile Dv? Va multumesc pt ajutor.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul