Ajutati-ma ! atacurile de panica sau anxietate | Forumul Medical ROmedic

Ajutati-ma ! atacurile de panica sau anxietate

08-12-2015
gabriel12345
Nu este medic/terapeut
gabriel12345
Am o mare problema ma confrunt cu o problema si vreau sa stiu daca e de timp psihic si ma refer la atacurile de panica sau anxietate, acu 4 luni am consumat legale droguri si imi loam atacuri de panica adica o stare de neliniste si imi venea sa fug sa misc din maini, si acuma cand am fost la spital cu problema cu burta am facut toate analizele miau iesit bine si cand sa ma consulte tremuram eream nelinistit, imi transpiram mainile, tremura tot corpu pe mn, am si niste stari de ameteala si de dezechilibru, batai ale inimi neregulate (cum le aveam cand consumam legale/droguri ), spasme musculare, ma-m gandit sa fac o cura cu magneziu si vitamina b, ce nu stiu e cum sa scap de starile acestea un consult la psiholog sau psihiatru si daca imi va da pastile mie frica sa le iau poate au reactii adverse, astept un raspuns nustiu daca voi iesi din starea asta de ireal ! parca nu mai sunt eu sunt tulburat asa ma uit in juru meu par ca nu vad rostu
la medic am fost dar cu probleme digestive (Mesele neregulate ), nustiu ma uit in juru meu si vad oameni cu cae vorbesc de 34-40 de ani fumeaza, beau si nu au nimica si eu ca ma-m lasat de drogurile alea nu-mi mai trec starile astea, am avut in spital un atac de panica foarte mare adica mia venit ameteala dintr-o data si intrasam in panica vruiam sa fug dupa medici sa-i cheam transpiram, si cand ma-m linistit putin iam zis la doctor ca am atacuri de panica da-l durea in p.. ca sa zic pe drepte, mam saturat jur de starile astea de confuzie nam stare misc din maini sa ma linistesc ma gandesc mereu aveam nopti nedormite 3, 4 noptii si parca aveam capu plin cu informatii citeam tot felu de boli pe net si ma speriam ca 'asta am si eu ! ' si iar intram in panica sau anxietate, mam gandit sa fac o cura cu magneziu si vitaminele b parca de la consumul care lam avut de droguri si alcool mia mancat toate vitaminele din mine inainte sa ma apuc de ele aveam putere mergeam la sala eream in forma acu parca nu mai am vlaga in mine.Astept raspuns urgent !!!!!!!!!!! (am 18 ani )
5 comentarii
0
09-12-2015, ora 12:18
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
Psihiatrul rezolva patologia asta, mergi la un consult nu te mai plange aiurea pe forum !
0
09-12-2015, ora 17:52
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Drogurile le luati de distractie dar va asumati in acelasi timp repercusiunile care pot aparea. Nu ?

Acum la psihiatru trebuie sa mergi sa tratezi anxietatea si atacurile de panica. E ceva pozitiv. E invers decat vedeti voi lucrurile.
0
09-12-2015, ora 21:41
gabriel12345
Nu este medic/terapeut
gabriel12345
Clara, am si starea de deralizare parca totu nu e real ma dor ochi mai ales cand stau cu becu aprins parca nu vad bine sunt asa tulburat cu vederea parca se misca obiectele din camera ce sa fac :( exista tratament, o sa-mi revin vreodata la realitate ? :(((
0
10-12-2015, ora 11:59
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Ai fumat ce nu trebuia. Ai facut anxietate. De la anxietate provin starile alea.

Te duci la psihiatru, iei tratament si trec. Nu sunt pe viata.
0
10-12-2015, ora 14:21
gabriel12345
Nu este medic/terapeut
gabriel12345
Mersi clara !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.