ajutor. de cate ori am contact cu sotul meu apar mereu ustrurimi la mine

15-08-2011
elena-mariana
Nu este medic/terapeut
elena-mariana
buna
am si eu o intrebare.
de cate ori am contact cu sotu meu apar mereu ustrurimi la mine.el nu are mnimic.
eu am fost la repetate controale la ginecolo si mi-au zis ca probabil sotu meu "tine" microbu eu ma tratez si el mi-l da inapoi..eu ca femeie merg la ginecolog..el ca barbat unde tre sa mearga?la dermato sau unde?va rog daca puteti sa imi raspundeti.multumesc,
3 comentarii
0
16-08-2011, ora 10:30
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Da trebuie sa mearga la dermato-venerolog, dar nu inteleg de ce el iti da inapoi..eu stiu ca trebuie sa urmeze si el tratament o data cu tine, pt a evita reinfectarea, si abstinenta pana la vindecare..barbatii de multe ori sunt purtatori sanatosi, chiar daca nu se manifesta, de aceea este bine sa urmeze si el tratament...
0
16-08-2011, ora 12:08
laruka
Nu este medic/terapeut
laruka
si care este microbu? Deci, medicul tau gineco iti face analiza de secretie, vede ce ai...si iti da o reteta, cu niste pastilute (nu neaparat antibiotic) pe care el ar trebui sa scrie pentru ambii parteneri. De asemenea pe reteta pe langa pastilute ar trebui sa mai treaca doar pentru tine niste ovule sau niste supozitoare intravaginale.
Pastilutele pe care le ai pe reteta le iei si tu si el, si apoi mergeti impreuna la un centru medical si va faceti analizele de secretie, pentru ca si la el se poate recolta proba de secretie. ;)
0
16-08-2011, ora 12:09
laruka
Nu este medic/terapeut
laruka
completare: dermato venerologul nu ii face nimic mai mult decat sa ii dea o trimitere la cabinet ptr recoltare secretie si sa ii dea tratament - pastilutele - in mod normal aceleasi pe care ti le da tie medicul gineco.
sanatate multa
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici