Usturimi vaginale cauzate de rana pe col?
Buna ziua!
Am o problema cu care ma confrunt de aproximativ 2 ani si nu stiu ce sa mai fac in acest sens.
In urma cu un an, am avut o rana pe col, candidoza si anexita. Se pare ca ultimele doua probleme le-am tratat, in schimb o parte din rana pe col nu a fost tratata in urma a doua tratamente cu ovule si irigatii. Simptomele care persista si sunt foarte deranjante sunt niste usturimi vaginale pe care le am de doua zile si care se accentueaza atunci cand urinez. Este o senzatie foarte profunda intrucat simt ca nu mai sunt in stare de nimic in aceste perioade pentru ca episoade de usturimi vaginale au mai fost. Este drept ca nu le am de fiecare data cand am contact.
Astazi cand am fost la doctor, mi s-a spus ca aparent nu mai am candidoza, avand doar o secretie de la rana pe col, iar anexita a disparut. De asemenea, doctorul mi-a mentionat ca imi va recolta secretie la urmatoarea programare cand voi termina un nou tratament cu ovule destinat ranii pe col.
Acesta mi-a spus ca aceste usturimi sunt cauzate tocmai de aceasta rana pe col.
Nu stiu ce sa mai zic si nici ce sa mai fac. Am incercat numeroase tratamente si as incerca ceva pe baza naturista.
Va rog sa ma ajutati. Va multumesc.
Am o problema cu care ma confrunt de aproximativ 2 ani si nu stiu ce sa mai fac in acest sens.
In urma cu un an, am avut o rana pe col, candidoza si anexita. Se pare ca ultimele doua probleme le-am tratat, in schimb o parte din rana pe col nu a fost tratata in urma a doua tratamente cu ovule si irigatii. Simptomele care persista si sunt foarte deranjante sunt niste usturimi vaginale pe care le am de doua zile si care se accentueaza atunci cand urinez. Este o senzatie foarte profunda intrucat simt ca nu mai sunt in stare de nimic in aceste perioade pentru ca episoade de usturimi vaginale au mai fost. Este drept ca nu le am de fiecare data cand am contact.
Astazi cand am fost la doctor, mi s-a spus ca aparent nu mai am candidoza, avand doar o secretie de la rana pe col, iar anexita a disparut. De asemenea, doctorul mi-a mentionat ca imi va recolta secretie la urmatoarea programare cand voi termina un nou tratament cu ovule destinat ranii pe col.
Acesta mi-a spus ca aceste usturimi sunt cauzate tocmai de aceasta rana pe col.
Nu stiu ce sa mai zic si nici ce sa mai fac. Am incercat numeroase tratamente si as incerca ceva pe baza naturista.
Va rog sa ma ajutati. Va multumesc.
2 comentarii
nu sunt medic dar m-am confruntat si eu cu dureri la urinare..din cele descrise de tine, daca rezultatele secretiei si papa nicolau sunt bune, pare a fi o infectie urinara...ar trebuii luat in considerrarea si efectuarea unui sumar de urina+ eventual investigatii mai amanuntite vezica urinara.
sanatate.
sanatate.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 2rana pe col f mare
- 1rana pe col
- 3amandoi avem probleme in zona genitala...
- 3usturimi vaginale si urina inchisa la culoare
- 8va rog, sfatul unui medic ref la condilomatoza
- 4Usturimi, mancarimi, arsuri ale uretrei.
- 1usturimi vaginale
- 3am scurgeri albicioase, urat mirositoare si usturimi
- 6usturime vaginala...
- 0usturimi vaginale
- 1Cauterizare pentru rana pe col
- 1Dureri genitale
- 26Usturimi zona genitala
- 1Usturime in zona intima
- 0Mâncărime, usturime, secreției branzoasa Dup contact sexual
- 2Usturime in zona intima
- 1Usturimi in zona anala
- 0Usturime in zona genitala
- 3Durere la penetrare si rana pe col
Mai multe informații despre: Rana pe col usturimea in zona genitala
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
