alcoolica, eu?
de 3-4 ani beau cam 4 beri pe zi sau 0, 5 litri vin.cand am tarie beau cam 250 ml.cred ca sunt dependenta.cum scap?.nu mai sunt EU decat cand beau.nu ma imbat, dar am nevoie de alcool pentru a putea rade sau a ma simti bine cu cei apropiati.
2 comentarii
Aveţi nevoie de asistenţa unui medic psihiatru. Alte droguri pot ucide prin supradoză, dimpotrivă alcoolul poate ucide prin sevraj. Psihiatrul va constata gradul de dependenţă cu ajutorul unor întrebări, vă va da sfaturile de care aveţi nevoie şi vă va prescrie un tratament.
SIgur ca trebuie sa apelati la un medic psihiatru.
dar, domnule doctor Dragomir, si alte droguri pot ucide prin sevraj, asa cum alcoolul poate ucide si prin supradoza.
dar, domnule doctor Dragomir, si alte droguri pot ucide prin sevraj, asa cum alcoolul poate ucide si prin supradoza.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 4Probleme cu alcoolul
- 33nu stiu ce sa fac... dar trebuie sa-l ajut
- 13sint necajita din cauza sotului meu care e alcoolic
- 0alcool si violenta
- 5Mama mea ia si pastile de Tamoxifen si bea si alcool mult.
- 13deja alocolul imi controleaza viata. De unde incep?
- 1Am o stare de ameteala continua cam dupa (1-2) beri
- 5mama si fratele alcoolici iar tatal decedat nu stiu ce sa mai fac
- 0Mahmureala
- 1GGT marit indicator al consumului de alcool?
- 1nu vrea sa renunte la alcool dar nici de dragul fetite
- 4Simptome ciudate... dupa ce am baut
- 4dependenta de alcool
- 4Alcoolism
- 7Alcoolicii Anonimi...
- 1Frate alcoolic
- 6Sfătuiți-mă! De câțiva ani (5-6) ma jignește, mai mereu când consumă alcool
- 5Soț alcoolic
- 5Probleme cu alcoolul
- 1Despărțire
Mai multe informații despre: Alcoolismul Alcoolul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: