Alergie
Buna ziua, ma numesc Alex, am 17 ani. Prin luna august am luat scabie de la fratele meu, si am urmat tratamentul cu benzoat de benzil 25%, timp de o luna. In septembrie am fost la Dermato-venerologie si mi-a spus doamna doctor ca am scabie nodulara, am urmat 4 saptamani tratamentul cu : Nidoflor+benzoat de benzil 25% ambele amestecate.Am fost la control la inceputul lunii noiembrie si a spus doamna doctor ca este o alergie acum si sa continui tot asa tratamentul ca o sa imi treaca(Nidoflor+benzoat de benzil), si nu mi-a trecut inca tot mi se umfla bubitele si dupa se fac iar mici, ma puteti ajuta va rog mult ca nu mai stiu ce sa fac..va rog mult sa ma ajutati cu ceva daca puteti. Va multumesc mult!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 3boala contagioasa.va rog frumos un raspuns urgent.nu stiu ce sa mai fac
- 75Scabie + Benzoat de benzil.
- 7mancarime a pielii
- 4Scabia catel se ia la om?
- 4este sau nu este scabie ?
- 9scabie sau nu?
- 0Scabie sau altceva ?
- 9scabia-cum stiu ca m-am vindecat?
- 5scabie in urma unui examen parazitologic
- 3Poate avea doar un membru al familiei scabie?
- 25Scabie
- 2Scabie sau alergie?
- 3Ce fel de scabie, cine stie?
- 4Tratament Scabie
- 0Ajutati-ma. Este tot scabie sau poate fi alceva?
- 1Preventie raie
- 1Scabie
- 1Despre Scabia nu mai scap de ea de 5 luni
- 3Scabie
Mai multe informații despre: Scabia
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: