Alergie la gluten

08-08-2014
andreiule90
Nu este medic/terapeut
andreiule90
Buna ziua, de vreo 2 saptamani am eruptii pe piele(basici asemanatoare celor de tantari) cand mananc musli, porumb fiert, fulgi de porumb, paine toast, dovlecel, paste fainoase, orez + multe altele(cand am mancat porumb fiert si dovlecel am avut si probleme de respiratie, ma simteam umflat in gat). Inca nu am fost la doctor dar m-am interesat si s-ar putea sa am alergie la gluten, de 1 saptamana mananc doar rosii, branza, ardei gras, castravete, masline, oua, carne si fructe, iar de baut beau doar apa deoarece intr-o seara am baut un pahar de Cappy pulpy si a 2-a zi dimineata imi aparuse acele basici, m-a lasat dupa ce am luat Claritine. As dori sa-mi spuneti daca am voie sa mananc cartofi fierti deoarece mi-e teama sa nu am iar probleme, am cautat pe foarte multe site-uri daca glutenul se poate gasi si in cartof, pe site-ul dumneavoastra si pe multe alte site-uri am gasit ca e recomandat cartoful ca inlocuitor insa am gasit si pe un site: viata-sanatoasa/sanatate/de-ce-e-bine-sa-mancam-cartofi-1143184 acest citat: 'Cartofii contin gluten, un antioxidant care s-ar parea ca ajuta la protectia impotriva anumitor forme de cancer.' Va multumesc frumos si va doresc o zi buna.
1 comentarii
0
09-08-2014, ora 11:52
andreiule90
Nu este medic/terapeut
andreiule90
Se pare ca am alergie si la cartofi, aseara pe la ora 19.30 am mancat 2 cartofi natur si pe la ora 01.00 am observat ca mi-au aparut iar acele basici, imi poate recomanda cineva un medic de specialitate?
VA MULTUMESC si va doresc o zi buna.
Adaugă un comentariu / răspuns

01-07-2021, ora 11:30
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Doctor online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Noi speranțe de tratament pentru boala celiacă (inactivarea enzimei TG2)
  • Ești „nutricondriac”?
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.