Am 19 ani - am avut scaun cu sânge, nu mai am pofta de mâncare

08-05-2019
Alexandra5389
Nu este medic/terapeut
Alexandra5389
Am 19 ani si de 5 zile nu ma simt atât de bine. Acum 5 zile am avut scaun cu sânge, am crezut ca poate fi din cauza constipatiei (durata fiind de o saptamana), dar din nou, acum 3 zile, aceeași problemă, doar ca nu se evidenția aproape deloc si nu i-am dat importantă. Dar astăzi aceeași chestie, doar ca de dimineața am avut pe momentul zilei câteva momente cu stări de greață si spre seara a început să mă doară abdomenul cand respiram. Precizez ca de câteva luni, am cam uitat sa mănânc, asa cum mâncam înainte, din cauza învățatului si oboselii, zic eu, nu mai am pofta de mâncare și mănânc o data cel mult de două ori pe zi si foarte puțin, pentru că îmi trece foarte repede pofta de mâncare. Am uitat sa mai precizez o chestie, acum o săptămână am fost la munte si fiind zăpada am alunecat cu fundul pe gheață, dupa care am inceput sa am un disconfort, pe care îl am si acum, daca nu ma asez cum trebuie, plus o mica durere de spate. Poate fi si din aceasta cauza? termen de 3 luni, am ajuns la greutatea de 60 kg, de la 65-66kg. Din ce cauza ar putea fi? Va mulțumesc pentru eventualele răspunsuri.
1 comentarii
0
12-05-2019, ora 13:02
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Adresati-va unui medic gastro-enterolog pentru consultatie si analize.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânge în scaun
  •