Am fost diagnosticat cu extrasistole ventriculare periodice

11-05-2019
Andrei2981
Nu este medic/terapeut
Andrei2981
Buna ziua recent am 18 ani si fost diagnosticat cu extrasistole ventriculare periodice, de fel sunt o persoana activa, practic fotbal, baschet, ciclism..cei drept noptile nu prea le dorm ..si sunt destul de anxios
sunt sanse sa imi puna viata in pericol ? Daca nu ma puteti ajuta cu un remediu ?
Multumesc !
8 comentarii
0
07-06-2019, ora 14:08
Andrei2981
Nu este medic/terapeut
Andrei2981
cineva ?
0
19-05-2020, ora 01:00
Gabry2020
Nu este medic/terapeut
Gabry2020
Buna. Cam tarziu acest raspuns dar poate ai sa il citesti..
Eu sufar de 3 ani (in august) din cauza palpitatiilor si a extrasistolelor dar depinde ce fel sunt. Iti pot pune viata in pericol daca ai o problema de inima si nu iti pot pune viata in pericol daca nu ai probleme.. eu am avut si 2 ore continue de extrasistole si dupa ce mi.au administrat un calmant s.au mai domolit si ele. Momentan un diagnostic cert nu am dar sunt in tratament cu betablocante.Numai bine!
0
05-04-2021, ora 14:39
Obor
Nu este medic/terapeut
Obor
Bună ziua, mai aveți extrasistole?
0
27-04-2021, ora 09:48
Alex_Flo
Nu este medic/terapeut
Alex_Flo
Din cate stiu extrasistolele ventriculare la varsta asta nu sunt periculoase daca nu ai o problema la inima si pot aparea din cauza consumului de energizante cola tutun alcol si oboseala asta ce stiu de la medicul meu cardiolog insa trebui sa mergi la un control cardio, si daca nu ai probleme cu inima magneziu calciu si odihna multa..pt lunistea ta pune un holter ekg pe 48 de ore costa 210 ron.Sanatate iti doresc
0
25-05-2021, ora 09:49
Andrei2981
Nu este medic/terapeut
Andrei2981
Multumesc! Am realizat ca sunt anemic, testu efort si ekg sunt bune.
0
17-10-2021, ora 11:18
Maja905
Nu este medic/terapeut
Maja905
Buna ziua.Ma confrut si eu cu extrasistole..Am si anxietate.Am fost la 3 medici cardiologi care mi-au zis ca e totul ok cu inima, dar fiindca m-au deranjat f tare, medicul mi-a dat propafenona 1×150mg pe zi.M-a ajutat f mult si cand am fost la consult si mi-a zis sa renunț, extrasistole au aparut din nou.Am încercat cu multe medicamente si vitamine, dar nimic nu m-a ajutat.Simt o senzatie naspa, ca o pauza, dupa care iar simt din nou extrasistola.Nu stiu ce sa mai fac, imi distrug viata.Am 26 ani.Un sfar, va rog?
0
22-12-2021, ora 23:01
Marius000
Nu este medic/terapeut
Marius000
Cardiologul nu tratează anxietatea, el te poate ajuta puțin cu simptomele dar nu prea mult, răspunsul îl găsești la psihiatru.Sanatate multa !
0
20-06-2022, ora 10:07
Alex2502
Nu este medic/terapeut
Alex2502
Și eu la fel ma confrunt cu extrasistole.
Am făcut și ekg și consult la inima, totul ok.
Sufăr și de atacuri de panica, anxietate severa și nu știu dacă aceasta ar fi cauza. În orice caz ma distrug psihic, nu pot sa mai beau nici măcar o cafea fără sa nu am câteva crize de extrasistole.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: