Extrasistole ventriculare

27-10-2016
monikq
Nu este medic/terapeut
monikq
Buna seara,
Ma confrunt de aprox. 5 ani cu extrasistole ventriculare. Am fost la mai multi medici cardiologi care in urma investigatiilor au stabilit ca inima este normala si extrasistolele nu ar trebui sa imi creeze probleme. Mi s a prescris Concor de 2, 5 in crize, Aspacardin 10 zile. Am perioade in care aceste extrasistole sunt f rare sau perioade ca cea cu care ma confrunt de 1 saptamana in care m-au innebunit. Mentionez ca pana acum nu am folosit Concor dar acum de disperare intrucat nu le mai suport am inceput sa iau dar parca nu are nici un efect. Celmai grav este ca le simt mai mult in timpul noptii si nu ma pot odihnii.Nu stiu ce sa mai fac daca ar trebui sau nu sa merg din nou la un cardiolog intrucat nu le mai suport. In ultima perioada tind sa cred ca au legatura cu stomacul pentru ca in timp ce acesta misca di bolboroseste le simt mereu. Am impresia ca daca dau aerul afara din stomac se linistesc. Va rog cei care treceti dau ati trecut prin ceva similar sa ma ajutati cu un sfat. Am uitat sa specific ca am noduli tiroidieni dar glanda e in functii normale, nu mi s a prescris tratament.
1 comentarii
0
27-10-2016, ora 17:22
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Faceti si un test anxietate pe net si daca iese pozitiv mergeti sa va vada un psihiatru, psiholog. Pot fi inceputuri mici de atacuri de panica.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: