Am o problema foarte ciudata: junghiuri in vagin

27-09-2011
Luiza1993
Nu este medic/terapeut
Luiza1993
Marturisesc ca sunt virgina dar de ceva timp am niste junghiuri in vagin carora nu le gasesc o explicatie avand in vedere ca inca nu am o viata sexuala..sunt junghiuri de scurta durata care apar din cand in cand si care ma pun pe ganduri..va rog sa ma ajutati daca puteti..multumesc anticipat!!!!
8 comentarii
0
28-09-2011, ora 14:19
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Poti merge la ginecolog si daca esti virgina, spui asta inaintea controlului. Dar junghiurile de care spui poate ca sunt la canalul urinar si le resimti in vagin. Fa-ti o ecografie pelvina si analize din urina sa elimini aceasta posibilitate (infectie urinara, nisip la rinichi etc). Daca toate ies bine si tot persista junghiurile, stai de vorba cu un ginecolog.
Sanatate!
0
29-09-2011, ora 20:00
Luiza1993
Nu este medic/terapeut
Luiza1993
@eclectica : am uitat sa specific ca am o piatra la rinichiul stang si ca simt o jena in zona vezicii urinare..dar nu credeam ca junghiurile in vagin au vreo legatura cu asta...dar daca tu spui ca se resimt in vagin inseamna ca asta e.
0
30-09-2011, ora 16:09
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Eu nu spun ca 100% e asta, spun ca e o posibilitate ca nisipul sau piatra sa dea senzatiile descrise, cand coboara.
Sanatate!
0
02-10-2011, ora 19:47
Luiza1993
Nu este medic/terapeut
Luiza1993
@ eclectica : acum, in alta ordine de idei stii vreu medicament bun pt vezica urinara?
0
02-10-2011, ora 20:00
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Pai trebuie sa stii sigur ce anume ai, daca e de la nisipi/piatra sau ai si infectie urinara. Ar trebui sa-ti faci analiza urinei.Pana atunci, ca sa nu te doara poti lua no-spa sau urinal, dar sa intrebi inainte farmacista cum sa le iei si daca, chiar te-ar ajuta. E bine sa stii ce e, prin analize, ca sa iei exact ce te ajuta. Altfel, iei ceva, te lasa, dar cauza sa ramana acolo si asta nu face decat sa amane si eventual sa se cronicizeze ce ai.
0
03-10-2011, ora 21:24
Luiza1993
Nu este medic/terapeut
Luiza1993
pai am facut analize la urina..si nu am infectie urinara..am doar piatra..:)
0
03-10-2011, ora 22:08
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Atunci trebuie sa iei tratament de la urolog, in functie de marimea pietrei si calmante daca poate aparea o criza renala.
0
05-10-2011, ora 18:51
Luiza1993
Nu este medic/terapeut
Luiza1993
Piatra e cam de doi centimetri:P
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce este un tuseu vaginal?
  • Ce este secreția vaginală?
  • Ce este uscăciunea vaginală?
  • Secrețiile vaginale
  • Dușurile vaginale – benefice sau nu tocmai?
  •