intrarea in vagin e putin umflata.. ce poate fi
Cu viaţa sexuala stau bine (sunt in relaţii cu un singur băiat de 4 ani.. Relaţii sexuale doar cu el)
făceam baie şi am simţit ceva neregulă..o umflătură uşoară la intrarea în vagin.. Nu am dureri mâncărimi sau alte semne... Ce ar putea fi?
făceam baie şi am simţit ceva neregulă..o umflătură uşoară la intrarea în vagin.. Nu am dureri mâncărimi sau alte semne... Ce ar putea fi?
8 comentarii
Mai mult ca probabil o inflamaţie, o iritaţie la cv produse de igiena personală sau o infecţie.Mai stai cateva zile asa pana dupa revelion.Daca nu se retrage dute la doctor sa nu ti se agraveze.
Cu placere.Am uitat sa iti spun sa încerci sa te speli doar cu apa călduţă.Eu de cand am renunţat la Geluri, săpunuri si produse de igiena intimă nu mai sunt asa expusă la Infecţii.Ele conţin ceva ce noua ne provoacă inflamaţii si Infecţii.
Mda.. Le folosim ca nişte ajutoare, dar ele fac şi mai rau..
Mulţumesc mult pentru sfat.
Mulţumesc mult pentru sfat.
Flora vaginala ca si flora penisului contin bacterii care curata si dezinfecteaza zonaprin diferite feluri, iar cand te speli intravaginal des o distrugi si de aici problema, si sa mai amintim ca este o zona foarte sensibila si poate fi agresata usor prin diferite forme ca: actul sexual a fost prea brutal, fara lubrifiere, lubrifiantul tea iritat(inclusiv cel folosit pe prezervativ), ai fost racita, nu ai mai facut sex de o perioada si altele.
Chiar citeam despre flora..cum se curată singura, chiar si dupa contactul sexual.E ft.tare, mereu învăţam lucruri noi.Va doresc La multi ani si un an nou cat mai bun.
Un an nou plin de fericire si iubire tuturor :)
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 2ma ustura vaginul
- 87usturimi urinare - iritatii si usturimi vaginale
- 7crema vaginala
- 5tratament miros urat in zona vaginului, va rog!
- 4probleme genitale dupa sex
- 7Umflatura intre vagin si piciorul drept
- 7ma puteti ajuta?
- 14Tratament naturist - infectie urinara
- 4rana in vagin
- 4ce medicamente trebuie sa iau?
- 7Dezvirginarea cu durerii ff mari.. sangerare dupa.
- 6secretie vaginala
- 6daca se excita, se simtea bine.. inseamna ca nu mai e virgina nu?
- 6Imi este frica.. o fi ramas insarcinata?
- 3dureri puternice vaginale
- 20infectie vagin si penis
- 2apa cu sapun in vagin
- 2Dureri şi mâncărimi în interiorul vaginului!
- 3Fisuri vaginale sau infecție?!
- 2Inflamatie de vagin
Mai multe informații despre: Vaginul iritatia vaginala
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: