Am palpitatii dupa ce mananc

15-08-2011
maryussimi
Nu este medic/terapeut
maryussimi
Buna ziua, numele meu este marius si am si eu o problema care ma supara foarte tare, dupa fiecare masa sau gustare fac palpitatii cu dureri in piept si sub umar uneori ce tin in jur de o ora doua chiar si uneori ma duc la epuizare, ametesc si dupa cum cred ca e si normal ma o nelinistea, am fost la medic mi-am facut toate analizele la inima si toate mi-au iesit bune, apoi am fost la psihiatru indrumat de cardiolog, mi sa dat zoloft si xanax, starea de agitatie si ametelile care apareau in urma palpitatiilor sau ameliorar insa palpitatiile nu au disparut de nici o culoare, mentionez ca am 22 de ani si sunt fumator, aproximativ un pachet de tigari pe zi fumez, alcool deloc.Va rog sa imi dati un sfta ceva incotro sa ma mai indrept, sunt tanar si vreu si eu sa ma bucur de viata cum se cuvine, o sa imi fac control si la glanda tiroida..insa nu stiu ce sa mai fac..Va multumesc mult
5 comentarii
0
16-08-2011, ora 14:05
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
care-i rezultatul la glicemie ? ai pe cineva in familie cu diabet?...termina-ti tratamentul care, iti va face bine- DAR nu dintr-o data si..ziceai ca vei merge si la un control glanda tiroida...cu toate astea, sau dupa toate astea..vei avea si raspunsul asteptat.sanatate.
0
16-08-2011, ora 19:08
maryussimi
Nu este medic/terapeut
maryussimi
glicemia o am buna, mereu mi-am luato, nu am pe nimeni in familie cu diabet
0
23-08-2011, ora 20:08
lupuandrei
Nu este medic/terapeut
lupuandrei
Nu sunt doctor dar am vazut un astfel de caz la Mysteri diagnosis (de pe ID) care avea inima marina si nu ii ajungea mancarea pana la stomac si se depunea pe inima.
0
24-08-2011, ora 00:32
maryussimi
Nu este medic/terapeut
maryussimi
@lupuandrei da stiu ce vrei sa spui dar eu mi-am facut control la inima din toate punctele de vedere, adik toate analizele posibile si inima mea e super ok
0
28-12-2021, ora 18:18
Vlad04
Nu este medic/terapeut
Vlad04
Salut! Cum ai rezolvat problema?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar palpitatiile?
  • Tratamentul timpuriu al durerii în piept poate salva vieți
  • Palpitații - când ar trebui să-ți faci griji?
  • Durerea cardiacă - de ce, când și cum apare?
  • Afecțiuni ce dau dureri în piept
  • Cum recunoști angina pectorală și de ce apare această durere
  • De ce apar durerile în piept în angină?
  • Durerile în piept - sunt dureri de inimă sau nu? (cum faci diferența)
  • Angio-computer tomografia ar putea fi cel mai bun prim pas în investigarea durerilor în piept
  •