Am reușit singur sa renunt la alcool!

24-07-2018
Dragoss03
Nu este medic/terapeut
Dragoss03
Am consumat alcool vro 10 ani in 3 ani am dat în dependenta, am fost internat de doua ori la spital nu sa rezolvat, am pus punct intro zi și singur am rezolvat am avut câteva complicații de exemplu sevrajul și tremuratul dar au trecut de 6 luni si nu mai beau oare sunt vindecat? Oricum mă simt mai bine dar simt nervozitate uneori și depresie
5 comentarii
1
24-07-2018, ora 16:25
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Esti vindecat dar nu trebuie sa mai pui gura pe alcool in viata ta ca apoi iar te imbolnavesti. Ai grija!
1
24-07-2018, ora 17:08
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Buna ziua
Mergeți la un consult psihiatric pentru reevaluare.Va felicit sunteți un luptător
1
24-07-2018, ora 17:24
Dr. Diaconu Lavinia
Psihiatrie, Bucuresti
Dr. Diaconu Lavinia
Bună ziua.

Felicitări pentru inițiativa. Trebuie sa evitați alcoolul pentru ca tentația poate sa apară.
Recomand sa mergeți la un psihiatru pentru o evaluare.
0
24-07-2018, ora 18:42
Dragoss03
Nu este medic/terapeut
Dragoss03
Va mulțumesc pentru sfat și nu va supărati pe mine pentru că am zis că spitalul nu a rezolvat dimpotrivă și el este de mare ajutor in cazuri mai grave, nici spitalele nu își doresc sa fie pline cu aceasta problema
0
24-07-2018, ora 22:15
Psiholog Gabriela Gușoi
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Gabriela Gușoi
Felicitări ! Sa va tina!
Nu se supără nimeni, în fond, spitalul si medici nu pot face nimic cata vreme pacienții nu iau decizia ferma de a începe un proces de reabilitare. Meritul este al dvs.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Strategia de viață sau modul în care un individ vede viitorul poate influența recuperarea sa în urma unei tulburări de consum de alcool
  • Cum renunți la alcool - cele mai eficiente metode
  • Un studiu recent poate ajuta la îmbunătățirea tratamentului alcoolismului
  • Renunțarea la alcool - ce trebuie să știi, sfaturi utile și strategii
  • Două medicamente pentru diabet ar putea fi de ajutor în reducea consumului de alcool la persoanele obeze
  •