Am uitat sa iau o pastila

08-05-2009
daniela_82
Nu este medic/terapeut
daniela_82
am si eu o intrebare va rog daca puteti sa imi raspundeti: iau logest am uitat sa iaupaltila din ziua de miercuri iar joi am am luat-o pe cea de joi dupa citeva zile am inceput sa ma patez putin si dureri usoare de burtica dupa doua saptamini mi-a venit ciclu care trebuia sa fie, am trecut de el si dupa doua zile am inceput sa ma patez iar va rog sa imi spuneti ce se intimpla va multumesc
3 comentarii
0
10-05-2009, ora 08:01
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
S-a dereglat putin pentru ca nu ai luat corect.Joi, cand ti-ai dat seama ca nu ai luat miercuri, trebuia sa o iei pe cea de miercuri si la ora obisnuita, pe cea de joi; adica doua intr-o zi. Apoi mergeai normal in continuare.Nu te ingrijora, ciclul se va regla luna viitoare, dar sa nu mai uiti de pilula.Numai bine!
0
11-11-2009, ora 22:35
p
Nu este medic/terapeut
p
Am si eu o problema. Am uitat sa iau pastilele 12 si 13 (triqilar) si cand mi-am amintit an luat-o pe a 14-a dupa care a doua zi de dimineata imi venise ciclul.
Ce sa fac cu restul 7? le iau in continuare desi sangerez sau ma opresc 7 zile?
0
14-05-2013, ora 08:22
amorici
Nu este medic/terapeut
amorici
am uitat sa iau pastila timp de trei zile, apucasem sa iau 8 pastile din folei iau acuma in a 4a zi mi.a venit dinou ciclul care abea imi trecuse de 2zile. mentionez ca luam pastilele la recomandarea doctorului si pentru reglarea ciclului si durerile f mari care la aveam in perioada de menstruatie. ce pot face acuma? va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul