ameteala dupa lovitura

03-02-2010
roococococ
Nu este medic/terapeut
roococococ
am fost in parc si mam impins cu un baiat si nu stiu cum ma tinut de gat si am cazut amandoi iar eu am cazut cu capu de pamant ( totusi era acoperita de ceva zapada suprafata de care mam lovit ) inainte de a ma lovi aveam urechile infundate si imi curgea nasul (acum sunt racit si din ce miam dat seama infundarea urechilor se datoreaza tot racelii ) a doua zi mam trezit si mam dus la un fotbal acolo am simtit pe final o mica ameteala dupa care mia trecut si dupa ametelile au continuat ba trec ba se opresc nus puternice dar ma deranjeaza totusi ma simt asa de parca as pluti cand sunt ametit nu cad sau ceva doar ca simt asa ca o oboseala a ochiilor putin in momentul ametelii
Poate fi de la cazatura? sau este doar din cauza oboselii (stau in medie pe zi vreo 5-10 ore la calculator) + ca ies afara vreo 2-4 ore pe zi pana acum nam avut aceste simptome deabia dupa lovitura si fotbal mau apucat dupa cum am povestit mai sus
Astept un raspuns, va multumesc ! :)
2 comentarii
0
03-02-2010, ora 21:34
roococococ
Nu este medic/terapeut
roococococ
mai am de adaugat un lucru am un aparat care verifica tensiunea am 15 ani mia iesit 13-7 e putin cam mare din ce am inteles si inca un lucru iau aspirina si paracetamol din cauza racelii sar putea datora lor si nu loviturii ?
0
04-02-2010, ora 14:53
roococococ
Nu este medic/terapeut
roococococ
PROBLEMA REZOLVATA am aflat era de la paracetamol pt ca am citit ca una din reactiile adverse este ameteala si am incetat sal iau putin si nu am mai ametit
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.