Ameteala, greata, cofuzie

31-01-2022
Andiaa
Nu este medic/terapeut
Andiaa
Buna ziua, numele meu este Andia si am 23 de ani.
Cam de o saptamana jumatate am o stare generala de rau, ameteala, slabiciune, uneori stari de confuzie si blocaj. Am dureri in zona pelviana si in flanc si greata. Greata e prezenta pe toate durata unei zile, nu doar dimineata.
Nu stiu de la ce ar putea fi...dar abia pot sta in picioare iar in pat am momente de blanc total. Toate acestea au aparut imediat dupa incheierea sangerarii din timpul menstruatiei.
Am nevoie de un sfat, va rog mult!
Multumesc mult anticipat!
2 comentarii
0
01-02-2022, ora 17:38
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Buna ziua.
Faceti setul de analize de sange recomandate de medicul de familie, ecografie abdominala totala si un control ginecologic pentru a exclude vreo cauza organica.
0
11-03-2022, ora 23:15
Catalinjoe
Nu este medic/terapeut
Catalinjoe
Buna andia si eu ma confrunt cu aceleasi sintome din data de 8 februarie ai rezolvat ceva eu dupa 2 saptamni de raceala puternica cu febra am ramas cu ameteli de paraca as fi beat pe tot parcursul zilei palpitati eu am mai patit odata asa cu aceleasi sintome acum 7 ani identic tot o raceala si dupa ameteli toate analizele posibile le-am facut si atunci sigurele care nu erau bine erau leucocite crescte o infectie undeva dupa 3 luni de pastile.antibiotice cortizon eram ca in prima zi maicamea imi tot zicea ca eu cand raceam si eram mic imi trecea doar cu penicilina injecti dupa 3 luni de chin doctorul de familie a decis sa.imi dea 5 injecti penicilina pot spune ca dupa 3 injecti erac ca si nou in tot acest timp lasasem tigarile cafeaua acum nu reusesc sa gasesc pe cineva sa.imi dea penicilina sa fac ca acum 7 ani asta in cazul meu a functionat foarte bine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.