Ameteli, dureri in piept, palpitati la inima, dureri de cap

12-12-2014
smq_asasin08@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
smq_asasin08@yahoo.com
Salut numele meu este Robert si de o luna sufar de niste ameteli groaznice, in urma cu 2luni am mancat seara la 12 noapte cartofi prajiti si am baut dupa o cafea si am fumat o tigare, m-am pus in pat iar dupa 30 de min ma intepa inima m.am ridicat in picioare si ma luat o mare ameteala dintr-o data m.am culcat si iar a doua zi nu mai aveam nimic, dupa o luna iar am facut acelasi lucru dar de data asta nu ma mai lasat seara ma culc foarte tarziu si ma trezesc din somn nu pot dormi foarte mult cum ma dau jos din pat ma ia ameteala, dureri in piept dureri de inima imi creste tensiunea si pulsul si ma panichez mai nou ma doare si capul foarte tare mi-au aparut si 2vene una in partea stanga a frunti una in partea dreapta care ma dor foarte rau si le simt ca se umfla, ma mai ia durerea si la ceafa cateodata si imi simt capul foarte greu si respir greu eu la varta de 13 ani am facut sinuzita dar in urma cu 2 saptamani am fost la ORL si mi sa spus ca nu am sinuzita si ca am RINITA CRONICA HIPERTROFICA m.am operat in urma cu cateva zile si respir mai bine iau si un tratament dar starile de ameteala, durerile in piept, intepaturile la inima, durerile de cap inca le mai stie cineva de la ce poate analizele mi le-am facut si au iesit bine si dupa 11 seara nu mai am ameteli dar dimineata revin.
2 comentarii
0
13-12-2014, ora 21:46
smq_asasin08@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
smq_asasin08@yahoo.com
a mai avut cineva asa sintome si daca iau trecut?
0
17-01-2015, ora 18:30
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Posibil sa aveti atacuri de panica.

Cu trimitere de la medicul de familie mergeti sa va evalueze un Psihiatru.

Exista medicamente pentru asa ceva.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Migrena postcoitală
  • Palpitațiile
  • Durerea de cap
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • De ce apare amețeala?
  • De ce apar palpitatiile?
  • Durerea de cap după somn
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • Tratamentul timpuriu al durerii în piept poate salva vieți
  •