Amețeli, oboseala, dureri de tâmplă

28-03-2019
Cristina9315
Nu este medic/terapeut
Cristina9315
Bună ziua,

Va rog sa ma ajutați cu un sfat, pentru următoarele :

In urma cu 3 săptămâni am fost răcită, am luat doar propolis și miere, ceaiuri și nurofen, acum am rămas doar cu tuse l, dar tușesc rar, și o mica expectorație, dar ma simt foarte rău..

Am amețeli nu foarte puternice
Dureri de tâmple, mai mult pe partea stânga. Durere de ochi stâng (o simt în spatele ochiului), în timpul răcelii m-au durut amândoi foarte tare)
Un sunet ciudat în cap sau ureche, nu îmi dau seama, dar este ca o interferenta, ca un tunet nu foarte puternic... Îmi este greu sa explic (nu îl aud mereu)
Stare de oboseala și somnolenta
Greutate în zona pieptului
Simt ca mi se înmoaie tot corpul și nu am aer, slăbiciune în umeri și un mic tremur
Temperatura a fost ieri 35, 4 și 35, 9 iar la 30 min 36, 3
Mai am o problema cu nasul, în partea de sus îl simt tot timpul foarte uscat și când inspir cu gura închisa ma ustura puțin, la fel și gatul îl simt uscat.
Dureri de spate (le am de mult timp) în zona coastelor, uneori se simt ca niște arsuri, și uneori am avut dureri în spatele gatului, chiar au fost momente când nu puteam mișcă gatul din cauza durerii.

In urma cu 2 luni sub nas în partea stânga (sub nara stânga) am simțit 3-4 noduli mici, nu știu dacă sunt sau nu normali.

P.s. : Beau apa și ceaiuri, nu iau medicamente în general, beau o singura cafea pe zi, alimentația nu conține multa carne, mănânc mai mult salate și uneori fructe. Fumez. Vârstă 26 ani.

Am fost la medicul de familie, nu este în zona, la un alt spital mi-au luat doar tensiunea (12 cu 8) nici acolo nu a fost un medic care sa ma poată asculta măcar la plămâni.
Sunt destul de stresata/speriata sa nu am ceva grav. Va rog dacă ma puteți ajuta cu o părere/sfat.

Mulțumesc!
1 comentarii
0
01-04-2019, ora 00:46
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Eu consider că este nevoie de un consult neurologic. Va rpg încercați sa mergeti la un neurolog.

dr Petre Muresan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: