Ameteli...destul de dese...

01-11-2008
o-simpla-pers
Nu este medic/terapeut
o-simpla-pers
Buna!
Ma numesc Bianaca si am 16 ani.In ultima vreme am ameteli..aproape in fiecare zi...dar intr-o am avut ameteala dar am stat vreo 10-20 de secunde tremurand (stateam in picioare dar ma tineam de dulap, daca nu sigur cadeam pe joc...misa intunecat totul si nu mai stiam unde sunt)...dar si acum 2 ani..vara aveam tot timpul ameteli...si de la soare..si cand stateam in casa...ma ridicam de pe sofa si mise intuneca totul timp de 5 sec.as vrea sa stiu ce ar putea fi...va ros sa-mi dati macar un mic sfat...multumesc.:)
6 comentarii
1
01-11-2008, ora 11:18
o-simpla-pers
Nu este medic/terapeut
o-simpla-pers
Numele meu e BIANCA...am scris gresit...:)
0
01-11-2008, ora 13:26
Roxyca
Nu este medic/terapeut
Roxyca
Buna Bianca,
Ar trebui sa mergi sa-ti faci niste analize, poate fi o lipsa de calciu sau o anemie.Verificati si tensiunea, ametelile care apar la ridicarea brusca cateva sec sunt cauzate si de o tensiune mica.Mergi la medic!Multa sanatate!
0
03-11-2008, ora 14:34
Dr. Gheorghiu Mihaela
Medicina naturista, complementara, alternativa, ploiesti, brasov, bacau-colaborare cab.medicale
Dr. Gheorghiu Mihaela
Mergi la farmacie si cere produse pe baza de Calciu si vit D, Magneziu si vitamina B1.Neaparat naturale.Bea 1, 5-2 l lichid zilnic cate putin si des( e important cum bei pentru favorizarea absorbtiei apei).
Da-ne un pic detalii despre ciclul menstrual.este cumva cantitate mai mare sau tine mai multe zile?
Dr Gheorghiu Mihaela,
0
03-11-2008, ora 18:37
o-simpla-pers
Nu este medic/terapeut
o-simpla-pers
ms Roxyca...:)
Dl. DR. Gheorghiu...menstruatia mea este normala...in regula...dar cu o luna mai devreme am fost la spital si am fost adormita cu narcoza...si am si tbc latent... si maine merg dupa tratament.
0
03-11-2008, ora 20:27
Dr. Gheorghiu Mihaela
Medicina naturista, complementara, alternativa, ploiesti, brasov, bacau-colaborare cab.medicale
Dr. Gheorghiu Mihaela
In acest caz Intarirea organismului este mult mai necesara decat intr-o simpla oboseala si cred ca ai dedus destul de bine asta.
Ai grija de tine, respecta tratamentul dat de medicul curant si daca exista vreo nelamurire intreaba-l.Sunt sigura ca iti va da detalii.
Multa sanate si lumina
0
14-03-2009, ora 19:36
o-simpla-pers
Nu este medic/terapeut
o-simpla-pers
Va multumesc foarte mult pentru raspuns :)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.