Amigdala stanga umflata/ senzatie de ceva la inghitire

11-10-2016
Didi495
Nu este medic/terapeut
Didi495
Buna ziua, revin cu o problema ce nu mi da pace de vreo 5 6 zile, va spuneam saptamana trecuta ca am fost la Orl si la maxilo facial din cauza ca simteam ceva pe limba/in gat ( nu eram sigura) atunci cand inghiteam saliva. Mi s.a pus diagnosticul de candidoza orala, tratament cu glicerina boraxata. Acum de vreo 5 zile simt pe partea amigdalei stangi ca acolo e problemuta, cand inghit simt o jena/parca am ceva sus pe gat sau pe amigdala, m am controlat si am observat ca amigdala stanga pare mai umflata decat cea dreapta, mentionez ca daca apas pe amigdala stanga (sau putin mai sus de ea )parca ma doare ceva. Intre timp am avut usoare simptome de raceala ( nas infundat, si o usoara si mica durere in gat doar pe partea cu amigdala care ma deranjeaza), raceala mi.a mai trecut cu parasinus si picaturi nazale, dar de senzatia aceea de pe amigdala sau gat cum ca am ceva acolo cand inghit, inca este, si nu stiu ce sa fac, am facut cateva poze poate ma sfatuiti daca este ceva grav. Mentionez ca in pliurile din spatele amigdalei sau chiar pe ea cred ( am reusit sa vad foarte putin datorita senzatiei de voma cand mi am consultat cu un betisor gâtul) ca exista 2 3 punctulete albe de ceva, iesite inafara. Daca va rog imi lasati o adresa unde sa va pot trimite pozele, si sa imi spuneti parerea dvs?
2 comentarii
0
11-10-2016, ora 19:54
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
adresa este
fvaleriu (..) hotmail punct com
scriu asa fiindca daca apare adresa normal.. este stearsa automat
dar o gasesti pe adresa cabinetului
sau pe google daca scrii orlpascani
0
11-10-2016, ora 20:39
Didi495
Nu este medic/terapeut
Didi495
Am trimis pozele, astept o parere. Multumesc anticipat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.