Posibila operatie Amigdale

13-10-2012
marianJ
Nu este medic/terapeut
marianJ
Buna ziua, de ceva vreme observ ca imi ies acei bulgarasi mici de culoare alb-galbuie din amigdale, problema este ca sunt urat mirositori, plus ca mirosul provenit din acesti bulgarasi se cam raspandeste in gura- ceea ce rezulta o respiratie neplacuta.Amigdalele prezinta niste gauri, cea mai mare ar avea o dimensiune destul de mare, semne ca ar incapea un bob de porumb in ea.Daca amigdalele au aceste gauri, ar mai indeplini in totalitate functia pe care o au cand sunt normale?Este periculos la varsta de 18 ani?
Ps: As mai dori sa stiu ce metoda de operiatie mi-ati recomanda(in cazul in care se pune problema)mai putin dureroasa, si cam in proportie de cat la suta mirosul neplacut ar disparea in totalitate.
In total, toate cheltuielile ar depasi suma de 1000 ron?
Imi cer scuze pentru atatea intrebari, sunt nou aici si as dori sa aflu tot ce se poate despre aceasta problema.O zi buna va doresc !
3 comentarii
0
13-10-2012, ora 14:05
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
te internezi in spital.. cu asigurare medicala
faci operatie clasica de scos amigdalele.. si rezultatul e sigur si te incadrezi in pret
se poate si cu radiofrecventa, fara internare
doar daca amigdalele sunt nu foarte hipertrofiate /f.mari/
pretul difera de la oras si clinuca de la 500__1000 lei
0
13-10-2012, ora 14:18
marianJ
Nu este medic/terapeut
marianJ
Amigdalele nu sunt inflamate, poate doar cea stanga putin, dar ma gandeam la un cabinet privat, eu fiind din Constanta nu doresc sa m-i le extirpez la spitalul Judetean.Aveti cumva cateva cunostinte viz-avis de unele cabinete private din Constanta, respectiv Dobrogea?Si va rog sa-mi spuneti daca amigdalele mele isi mai indeplinesc functiile in totalitate fiind "Ciuruite".
0
13-10-2012, ora 15:38
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
un cabinet dotat cu aparat de radiofrecventa si cu preturi accesibile gasesti la bucuresti
clinuca nova. dr Voda
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.