Amorteala resimtita in ambele picioare

02-09-2021
adrianrugby
Nu este medic/terapeut
adrianrugby
Buna dimineata.Am nevoie de ajutor pentru ca am probleme cu ambele picioare care sunt amortite in zona talpilor si a degetelor.Suspectez ca as putea avea neuropatie diabetica.Dureri nu am doar senzatii ciudate cum ar fi arsuri in zona talpilor si cateodata vibratii in gambe parca muschii tresar cam asa ceva.Mentionez ca in urma cu doi ani am fost internat in spital din cauza unui accident in urma caruia am suferit o hernie de disc mai exact l5-s1.Medicii mi-au dat de ales intre operatie sau refacere cu fizio, kineto si tratament ceea ce sm si urmat pentru ca eram gras (145 kg si 190 )si au zis ca operatia poate fi complicata.Pot sa merg normal sa ma aplec dar ma gandesc sa nu se agraveze traba asta cu amorteala.Dureri nu am.Si o sa ma las si de fumat(acum fumez cam un pachet pe zi).Ce parere aveti si totodata multumesc anticipat pentru ajutor.As dori sa stiu ce sm de facut pentru ca traiesc in UK si nu prea ma inteleg cu doctorii aici.Amorteala asta o am de peste 6 luni dar nu am bagat in seama ca nu doare.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: