Picioare amorțite dimineața

09-12-2017
lavinia91
Nu este medic/terapeut
lavinia91
Bună ziua! Am născut în urmă cu 8 luni, iar de vreo 6 luni, când mă trezesc dimineața îmi simt picioarele amorțite, cu greu reușesc să fac câțiva pași. Dupa ce fac puțină mișcare, îmi revin. Ar putea avea vreo legătură amorțeala cu sarcina(bebe a avut 4kg) sau cu anestezia epidurala pe care am făcut-o în coloana? Mulțumesc anticipat!
4 comentarii
0
18-12-2017, ora 11:01
Utilizator_194048
Nu este medic/terapeut
Utilizator_194048
Ar putea. Făcută greșit anestezia ar putea afecta nervii. Mergeți la un medic pentru un examen neurologic (verificare reflexe).
1
21-12-2017, ora 23:06
Mimosa
Nu este medic/terapeut
Mimosa
simptomele acestea sunt de natura psihosomatica...desi pare logic ca ar fi de la anestezie, de obicei nu este..socurile suferite de psihic sunt lucrurile care ne imbolnavesc, nu altceva...
Faptul ca simptomela au aparut de abia dupa 2 luni de la nastere insa exclude anestezia ca fiind cauza.
Care parte exacta a picioarelor este amortita ? V-au luat copilul in maternitate dupa nastere ?
0
18-01-2018, ora 17:46
lavinia91
Nu este medic/terapeut
lavinia91
Imi simteam amorțite talpile, dar acum pare a fi ceva mai bine. Probabil aveti dreptate, am suferit mult pe plan psihic, ajungând chiar la depresie, posibil asta sa fie cauza. Si acum le mai simt amortite dimineata, dar nu foarte tare, cum era inainte.
0
19-01-2018, ora 04:41
Mimosa
Nu este medic/terapeut
Mimosa
ce nu puteai sa simti cu picioarele sau unde nu puteai sa te duci (cu picioarele) la nastere sau dupa nastere la 2 luni ?
Cumva nu puteai sa mergi la copilul tau sa-l vezi ? Sau altundeva ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: