capsula de slabit - amorteala in mana si piciorul stang

05-02-2009
elenat28
Nu este medic/terapeut
elenat28
De 2 zile am o amorteala in mana si piciorul stang.Am luat capsula de slabit, sa fie de la ea? Ar trebui sa merg la un medic?
4 comentarii
0
05-02-2009, ora 19:17
drweather
Identitate neconfirmată
drweather
Depinde de virsta.daca ai peste 40 de ani nu ar strica sa te vada un neurolog.Oricum daca ar fi de la pastilele de slabit(care pot cauza dezachilibre ionice prin cresterea pierderilor) ai avea acest simptom "repartizat" la toate mambrele...
0
05-02-2009, ora 19:20
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Da, e de la capsula de slabit.Fii foarte atenta cu aceste pilule, ca au multe efecte secundare, in special cardiace si vasculare.Mergi la un medic si intrerupe pilulele, mai bine iti faci un abonament la o sala si treci pe regim.Numai bine!
0
05-02-2009, ora 20:40
elenat28
Nu este medic/terapeut
elenat28
am 28 de ani, e prima oara cand iau pastile de slabit. Fac miscare si am un regim de viata destul de sanatos. Nu beau cafea sau alte bauturi gazoase sau cu cofeina nu mananc nimic prajit,. Am cateva kg in plus dar doar in zona taliei.
0
06-02-2009, ora 06:37
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Pentru cateva kg in plus nu se merita sa iei pilule de slabit.Citeste cu atentie prospectul, reactiile adverse si ai sa vezi ca am dreptate.Nu exagera, nici prea slaba nu e bine, si te-ai mai putea si imbolnavi.
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
 
 
 
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.