Amorțeli și dureri de brațe și picioare

10-10-2020
Vanesa011
Nu este medic/terapeut
Vanesa011
Urgent.Buna seara, de 3 luni mă confrunt cu niște lucruri groaznice la început îmi amorțeau mâinile dar acum asta sa transformat in dureri de oase puternice mâini picioare plus ca la piciorul stâng am pățit un episod de debea m ai puteam meerge durerea este una ca fiind înțepătoare de moment la picioare iar la mâini pana și când apăs pe Brat mă doare. Am 1.63 și 48 de kg. Am făcut și analize de sânge in momentul când a apărut asta și calciu a ieșit bine și majoritatea.
Mă înțeapă și pieptul de ceva timp, gât rigid uneori și înțepături ușoare de cap uneori, uneori dificultăți de am înghiți saliva.
Am fost la neuro am făcut făcut un Rmn Coloana toată plus cap [fara substanța de contrast] unde s a văzut doar o scolioza ușoară care nu are urme de compresoare adică nu e din cauza ei i ar la cap absolut nimic.
Ce mă sfătuiți sa fac am fost la ecografie la glanda unde am doar doi noduli foarte mici și care nu produc asemenea simptome. Specific ca am 19 ani.
10 comentarii
0
25-01-2021, ora 22:57
Tudor A
Nu este medic/terapeut
Tudor A
Buna si eu am aceeași problema ca si tine, de 2 ani furnicaturi in ambele picioare iar de 3 luni am dureri si arsuri dar numai pe piciore. Am făcut tot felul de teste, dar nu pot gasi ce am. In plus eu am si spasme musculare nedureroase. Dacă afli ce ai spune mi si mie te rog.
PS in urma unor investigatii la sange am descoperit ca am sângele îngroșat, credeam ca asta era problema dar se pare ca simptomele sunt la fel, chiar nu stiu unde sa mai apelez.
Sănătate multa
2
29-01-2021, ora 19:47
Ileana Yle
Nu este medic/terapeut
Ileana Yle
Spasme musculare nedureroase am si eu in tot corpul, si dureri in picioare parca oasele, intepaturi in varful degetelor in maini si picioare, pt spasmele alea sau fasciculatii nu gasesc cauza si nu mai stiu unde sa merg. Daca afli ceva sa ma anunti si pe mine te rog, intepaturi in cap difuz, parca ma inteapa cu ac la fel am si eu,
0
03-02-2021, ora 00:48
Tudor A
Nu este medic/terapeut
Tudor A
Buna Ileana, am facut cred ca toate analizele posibile nici eu nu mai stiu unde sa merg, am si arsuri pe picioare,. O sa ma programez si la un neurochirurg, asta e singurul unde nu am fost.
0
04-02-2021, ora 08:35
Ileana Yle
Nu este medic/terapeut
Ileana Yle
Multumesc Tudor pt raspuns !
0
02-05-2021, ora 19:58
Didlina
Nu este medic/terapeut
Didlina
Tudor, ai mai facut ceva investigatii? Ai primit vreo concluzie, de la medici?
Multumesc!
0
02-05-2021, ora 20:24
Ileana Yle
Nu este medic/terapeut
Ileana Yle
Didlina, lasa un numar si te sun sa vb..
0
02-05-2021, ora 22:04
Didlina
Nu este medic/terapeut
Didlina
Ileana, ti-am scris mesaj privat. Las acolo si nr
0
12-10-2022, ora 18:34
Lara27
Nu este medic/terapeut
Lara27
Bună ziua, ma confrunt cu aceleași simptome, ați reușit să aflați despre ce este vorba?
0
17-10-2022, ora 17:32
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Noi folosim infiltrațiile naturiste și acupunctura în bolile musculo-osteo-articulare.

dr Petre Mureșan
0
15-01-2024, ora 22:00
d3nisx
Nu este medic/terapeut
d3nisx
Buna seara, și eu am aproximativ aceleași simptome, a reușit cineva sa si rezolve problema?am fi recunoscători sa ne împărtășească și noua
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce te dor picioarele - cauze și tratament
  •