anestezie in timpul alaptarii ?

21-03-2007
oana spataru
Nu este medic/terapeut
oana spataru
Am o bebelusa de 8 luni pe care o alaptez cu mult drag. Problema este ca ieri (marti) a trebuit sa imi scot o masea bine infispta pentru care au fost necesare 2 anestezii. Am alaptat fata inainte de extractie si dupa extractie am baut foarte multe lichide in speranta ca voi elimina toxinele. Problema este ca tot de ieri fata a inceput sa aiba scaune tot mai dese si mai apoase (4-5 / zi; 1-2 / noaptea). de astazi i-am dat pliculete de Smecta si Hidrosec si i-am introdus in alimentatie mucil;agiu, supa de morcovi, ceai (nu i-am placut deloc ceaiul de menta si i-am dat ceai pentru copii - pentru a preveni deshidratarea0. Maine la prima ora sunt la dr. pediatru, dar as dori sa stiu daca anesteziile mele au necajit-o pe fata.

Cu respect,
Oana
2 comentarii
0
08-12-2007, ora 00:00
tobias
Nu este medic/terapeut
tobias
in timpul alaptarii se evita anestezia cu adrenalina
0
09-03-2008, ora 00:00
olteanca
Nu este medic/terapeut
olteanca
DA IN GENERAL CAND ALAPTEZI TREBUIE SA AI MARE GRIJA DEOARECE SE TRANSMITE PRIN LAPTE
DE CE NU IAI ZIS LA MEDIC CA ALAPTEZI CA AR FI TREBUIT SA ITI ZICA ASTA
ATATA TIMP CAT ARE DIAREE NU II DA LAPTIC INLOCUIESTE-
L CU MUCILAGIU DE OREZ
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: