Angoasa sau altceva?

22-06-2019
anamon
Nu este medic/terapeut
anamon
Am consultat timp de 3 ani un psiholog, pentru ca ma simt pierduta, dar fara nici un rezultat. Psihologul mi-a zis ca principala mea problema este angoasa, dar nu cred ca e asa.
Ma simt mereu trista, neinteleasa, orice remarca din partea cuiva ma afecteaza. Nu sunt multumita de mine, nu am prieteni din adolescenta. Nu stiu daca voi putea fi vreodata ca toti ceilalti. As dori sa devin mai vesela, mai extrovertita, mai sigura de sine, sa nu mai fiu o pacoste pentru familia mea.
Am consultat anul acesta un psihiatru care mi-a prescris un neuroleptic. Nu mi-a facut mine, m-a facut sa fiu mai agitata si nu mai dormeam noaptea. Mi-a schimbat tratamentul si mi-a prescris Terciam, dar nici acesta nu ma ajuta.
3 comentarii
1
22-06-2019, ora 00:57
anamon
Nu este medic/terapeut
anamon
Am vrut sa scriu nu mi-a facut bine. As dori sa stiu parerea unui specialsit in privinta tratamentului prescris.
1
23-06-2019, ora 18:56
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Spui că ai mers 3 ani la psiholog. Psihologul era și clinician? Ți-a făcut evaluare psihologică? Nu e posibil după 3 ani să nu te simți bine.
Dacă după atâta timp tot nu te simți bine, schimbă psihologul.
Tratamentul psihiatric nu-și face efectul imediat. Ai nevoie de 2-3 săptămâni să înceapă să-și facă efectul.
0
26-06-2019, ora 00:18
anamon
Nu este medic/terapeut
anamon
Multumesc pentru raspuns. Am sa schimb psihologul. Nu stiu daca mi-a facut evaluare psihologica. In ce consta evaluarea psihologica?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul