Articulatia sacrala

24-04-2007
Djed
Nu este medic/terapeut
Djed
Deci de la inceput va spun ca nu am cunostinte de medicina...deci cu termenii medicali va fi mai greu...totusi o sa incerc sa ma fac inteles. acum un an am jucat un joc cu niste prieteni "lapte-gros si smantanos" poate unii stiu despre ce e vb.si un baiat a sarit mai tare.si mai mult pe partea dreapta a pelvisului...atunci ma durut tare...am stat vreo 2 zile in repaus...am fos tla medic si mia dat un unguent si niste pastile.m-am masat timp de o luna cu ala si am luat si pastile.(erau niste calmante pt dureri). doctorul mia zis ca mi sa desprins putin articulatia sacrala pe partea dreapta.Problema e ca dupa nu puteam sa ma fortez adica am stat un timp in repaus..mai usor cu munca si antrenamentele la fotbal(sunt elev la un liceu cu prg sportiv) ma mai suparat de cateva ori dar nu chair asa tare.dar acum cateva zile am muncit putin si mam fortat si ma doare din nou.nu tare dar se simte...oare ce as putea sa fac? sa ma mai duc la un control? astept niste sfaturi caci sunt disperat.
3 comentarii
0
27-04-2007, ora 00:00
Dr. Markus Sorin
Medicina interna, Sighetu-Marmatiei
Dr. Markus Sorin
Trebuie facuta o radiografie de bazin(pt articulatiile sacroiliace), apoi cu filmele trebuie mers la reumatolog. Pana atunci-un antiinflamator selectiv Cox-2, de exemplu: Lemesil 1-0-1 tb.
0
28-04-2007, ora 00:00
Djed
Nu este medic/terapeut
Djed
Multumesc pentru raspuns...o sa incerc.Lemesil 1-0-1 tb gasesc la farmacie?
0
28-04-2007, ora 00:00
Djed
Nu este medic/terapeut
Djed
Apropo...ai mai intalnit problema asta?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: