Astept pareri! anxietate si lipsa somnului, emotii necontrolate. | Forumul Medical ROmedic

Astept pareri! anxietate si lipsa somnului, emotii necontrolate.

22-05-2019
Mario82
Nu este medic/terapeut
Mario82
Buna ziua grup! Am mai postat cv asemanator acum ceva timp. Mentionez ca ma confeunt cu niste probleme de anxietate de ceva timp... Mentionez ca am trecut prin toate etapele. Acum un an am fost si la un psihiatru.. Am luat un tratament, dar degeaba. Majoritarea chestiilor anxioase mi le am rezolvat... Dar singurele probleme cu care am ramas sunt lipsa somnului... Ma trezesc mai obosit decat ma culc plus... Niste emotii necontrolate.. Cand ma intalnesc in locuri public cu persoanw cunoscuta.. Necunoscute... Ma panicheaza prezenta lor.. Transpir.A trecut cineva prin asa ceva si ma poate Ajuta?! Multumesc! Sanatate!
1 comentarii
0
09-10-2019, ora 11:58
Mario82
Nu este medic/terapeut
Mario82
Buna ziua grup! Am mai scris pe grup dar nu mi a raspuns nimeni! A trecut prin perioade de anxietate acum am mai scapat de anumite frici.. Dar in continuare am probleme cu somnul.. Nu pot dormi noptile apoi a 2 a zi sunt Frant dar incerca d sa dorm nu reusesc! Mentionez ca din cauza oboselii am dureri oculare plus niste tiuieli in uelrechi! Ceva sfaturi.. Sugestii?! Multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Anxietatea È™i stresul cronic pot creÈ™te riscul dezvoltării tulburărilor psihiatrice
  • DependenÈ›a față de tehnologiile mobile a fost asociată cu depresia È™i anxietatea
  • Anxietatea poate influenÈ›a negativ luarea deciziilor
  • AplicaÈ›ia pentru smartphone care ar putea reduce anxietatea È™i depresia
  • Riscul de anxietate la mame, asociat cu utilizarea intensă a dispozitivelor electronice
  • Tinerii È™i femeile sunt mai predispuÈ™i la anxietate
  •