astm alergic?

01-10-2014
alergii
Nu este medic/terapeut
alergii
buna seara am si e o tusa seaca de ceva vreme si numa stiu cum sa scap de ea ! prima data am crezut ca am ceva la plamani am fost la pneumolog si mi-a dat tratament pentru pneumonie interstitiala, apoi a vazut ca nu imi trece m-a trimis la orl de acolo mi-a zis ca am rinita alergica si faringo laringita subacuta mi-a dat si de la orl 2 retete apoi m-a trimis la gastro am luat si de acolo tratament pentru reflux gastroesofagian... nici de acolo nu mi-a trecut parerea mea este ca din cauza rinitei alergice imi irita gatu si imi vine sa tusesc... ce ar trebuii sa fac mai exact ? multumesc !
1 comentarii
0
03-10-2014, ora 10:15
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 pe forum ami sunt postate raspunsuri la Boli ORL si la simptome nas-gat-urechi
acolo gasesti raspuns la toate intrebarile
2. pentru a vindeca tusea din gat
e necesar sa tii regim alimentar fara acru, sucuri, fructe citrice.. care irita faringele
se fac inhalatii, gargara, aerosoli, aromoterapie..si se folosesc substante uleioase pentru mucoasa faringiana( ulei de catina, vit A uleioasa, faringo-sprey. voseptol de supt s.a)
Adaugă un comentariu / răspuns

01-10-2019, ora 12:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Otosan Gel Forte pentru gat
Durere acută, iritație, pierderea vocii, tuse uscată?
Otosan Gel Forte pentru gât este un produs inovator natural ideal pentru ameliorarea simptomelor asociate cu iritarea gâtului. Datorită formulei sale speciale sub forma de gel, acesta formează o peliculă mucoadezivă activă în tractul faringian și laringian, care protejează mucoasa de acțiunea iritantă a agenților externi, oferind o stare de confort prin eliminarea durerilor de la nivelul gâtului. Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Inhalatorul inteligent pentru astmatici
  • Consumul de paracetamol în timpul sarcinii crește riscul copilului de a dezvolta astm
  • Un dispozitiv care ar putea preîntâmpina atacurile de astm
  • Suplimentele de Omega-3 în timpul sarcinii ar putea reduce riscul de astm la copii
  • Copiii care suferă de astm sunt predispuși la obezitate
  • Deficitul matern de vitamina E și riscul de astm la copil
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.