astm bronsic intrebare
as dori sa stiu.. am voie sa ies afara la aer rece sau sa fac efort? multumesc
3 comentarii
va rog vreau sa stiu! este recomandata miscarea sau statul in casa?
ar trebui sa mergi la medic.fiul meu de 8 ani are astm face tratament.si alearga toata ziua.nu are probleme.datorita tratamentului.si banuiesc ca si eu am astm, am dureri in piept, sufocare la efort, la urcarea scarilor si mai ales seara.e teroare, tusesc mereu.trebuie sa ai grija sa nu ai mucegai, sa eviti umezeala, sa nu fumezi.poti sa iti faci un aerosol cu ser fiziologic.pe mine ma ajuta.sa mergi la un alergolog, iti va spune ce ai si ce sa faci.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 1Alergie sau astm bronsic?
- 56Astm bronsic la copil tratat cu Singuler
- 5investigatii pentru astm bronsic
- 6Astm Bronsic (non-alergic) de aprox 10 ani
- 7Astm bronsic dupa raceli repetate
- 10PENTRU ASTMATICI: Scapati de astm cu metoda Buteyko!
- 8lipsa aer
- 4astm bronsic, alergii, spasm bronsic
- 1astm bronsic
- 8Astm Alergie sau altceva
- 1Astm bronsic
- 1Astm bronsic
- 35cancer mamar agresiv?
- 1astm bronsic
- 4Symbicort in sarcina
- 1Nelanurire tratament singulair sugar
- 0Început de astm bronsic
- 1Am astm bronșic și am episoade de wheezing și dificultste in fiecare zi
Mai multe informații despre: Astmul bronsic
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: