atac de panica!

28-02-2013
Cristina0708
Nu este medic/terapeut
Cristina0708
chiar acum sunt in tren, mai am o ora pana ajung la destinatie si am un atac teribil. Palpitatii, sufocare, frica sa nu mor aici. Ce sa fac? Nu-l pot controla nici cu apa si nici pastile nu am la mine.
3 comentarii
0
28-02-2013, ora 21:44
mihaildorian
Nu este medic/terapeut
mihaildorian
Daca ai acces la aer curat, undeva un geam deschis, trage adanc aer in piept dar nu repede ci rar.
0
28-02-2013, ora 22:01
ionela83
Nu este medic/terapeut
ionela83
daca acum cand iti scriu tie comentariu, ma gand ca mie rau, ca mie frik de ceva ca a-si avea la inima, daca ma gand ca nu pot respira, imi provoc automat un atac de panik care imi poate da seara peste cap, sa am la ce ma gandi, sa stau cu o frik incat sa-mi fuga si somnul si tot, dinasta prefer sa ma relaxez cu un gand frumos, cum s-ar spune sa visez cu ochii deschisi ca-i mai frumos asa decat sa fac un atac de panik, sa holbez niste ochii cat cepele, sa ast sa se intample ceva rau...dinasta doar asa poti intoarce un atac de panik, il poti opri, daca gandurile placute si de bine sunt mai puternice decat gand de spaima, gand negative..ti-e rau?incerca daca nu sa vb cu D-zeu sa-i ceri sa te ajute, sa te scape de ganduri rele, sa te faca puternik, optimista si uite asa ducand o conversatie cu tine insuti ai sa reusesti, la mine merge mai mereu doar atunci cand ma mai uit la tv-ul asta ca obsedata si vad cate un caz de infarct sau cine stie mai ce deja imi provoc un atac.imi repet continuu ca-s sanatoasa tun, ca nu am nimik si totul e doar in imaginatia mea, imi repet ca sunt tanara si puternik, ca sunt aparata de ingeri.usor de spus cateodata greu de facut...
0
01-03-2013, ora 07:07
Cristina0708
Nu este medic/terapeut
Cristina0708
Multumesc mult pt sfaturi, deja încep sa devină stresante atacurile astea, nu mai judec atunci când mă apuca
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: