Autofobia/depresie

20-10-2018
Shey
Nu este medic/terapeut
Shey
Nu știu dacă sufăr de autofobie sau depresie. In ultima vreme sunt abătută, nu am niciun fel de speranță că în viitor totul va fi bine. Nu pot sta singura mai mult de 2 ore, incep sa plâng și nu mă pot liniști prea ușor și chiar dacă reușesc să o fac, o fac doar pentru câteva momente deoarece încep iar sa plâng și să fiu neliniștită. Am un iubit, dar nu locuiește cu mine. Când mă vizitează totul e ok dar când rămân singura simptomele reapar. Uneori mă gândesc și la despărțire, dacă nu aș fi într-o relație macar aș înțelege de ce stau singura, dar nu fac decât să plâng și mai tare. Simt nevoia continuua sa am persoane in jurul meu, iar când asta nu sa întâmplat depresia se reinstalează. Vreau sa scap de aceste sentimente dar nu știu cum..
4 comentarii
0
20-10-2018, ora 10:28
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Consiliere psihologica ați făcut?La psihiatru ați fost?
0
20-10-2018, ora 17:13
Shey
Nu este medic/terapeut
Shey
Nu
0
20-10-2018, ora 23:14
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Incercati.
0
21-10-2018, ora 14:18
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Pentru un diagnostic sigur mergeți pentru evaluare la un psiholog clinician cu experiență. Din ce relatați pare o tulburare depresiv-anxioasă, dar diagnosticul se pune în cabinet, unde sunt toate mijloacele de evaluare. În urma evaluării se va decide dacă urmați psihoterapie sau e nevoie să vă trimită și la psihiatru pentru medicație.
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomanda un Psihoterapeut sau cauta unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care va prezinta peste 2500 de terapeuti din Romania. Avantajul acestui site este ca pune mare pret pe recomandarile pacientilor. Gasiti prezentari detaliate ale serviciilor psihologice, cititi recomandari, va puteti programa online. In plus, exista o sectiune cu o multime de articole interesante si teste psihologice.

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.