Bacterii corporale

10-10-2020
Troyd
Nu este medic/terapeut
Troyd
Cred că am o colonie de bacterii rele pe corp care l-au înlocuit pe cele bune am un miros foarte înțepător gen de acid, sulf și nu pot scăpa de el am încercat oțet de mere mixat cu bicarbonat, apa oxigenata zile întregi până și creme pentru acnee nimic nu funcționează... Cum as putea scăpa de ele, exista vreo soluție ? Sunt disperat mă lupt cu coșmarul asta de un an de zile
7 comentarii
0
11-10-2020, ora 21:43
Dr. Albu Laura
Dermatovenerologie, Cluj-Napoca
Dr. Albu Laura
Mirosul neplacut poate fi cauzat de anumite infectii sau micoze sau se poate datora transpiratiei excesive. Mai rar pot fi implicate anumite boli metabolice. Ar fi bine sa consultati un dermatolog.
0
11-10-2020, ora 23:32
Troyd
Nu este medic/terapeut
Troyd
Am fost la 3 dermatologisti de asemenea am colindat toate clinicile private de gastroenterologie din vecinătate uni mi-au zis că e doar in capul meu alți care și-au dat masca jos au zis sa fac duș mai des nu știu ce să mai fac unde să mă duc
0
12-10-2020, ora 08:35
Dr. Albu Laura
Dermatovenerologie, Cluj-Napoca
Dr. Albu Laura
Exista posibilitatea sa fie doar in capul dumneavoastra? Persoanele apropiate ce spun?
0
12-10-2020, ora 16:21
Troyd
Nu este medic/terapeut
Troyd
Mi-aș fi dorit să fie doar in capul meu dar din păcate nu e... De când am problema asta cu mirosul nu am mai fost căutat de prieteni sau invitat la reuniuni de familie. Persoanele apropiate nu zic nimic doar mă evită in schimb oameni din comuna și vecini vorbesc foarte urat despre mine ba chiar mi-au creat tot felul de nickname-uri începând de la sconcs la împuțit
0
12-10-2020, ora 19:46
Dr. Albu Laura
Dermatovenerologie, Cluj-Napoca
Dr. Albu Laura
Doar axilele miros urat?
0
13-10-2020, ora 01:09
Troyd
Nu este medic/terapeut
Troyd
Tot corpul
0
13-10-2020, ora 12:39
Dr. Albu Laura
Dermatovenerologie, Cluj-Napoca
Dr. Albu Laura
v-am trimis mesaj privat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Mirosul corporal neplăcut - cauze, tratament, sfaturi utile
  • Relația dintre mirosul corporal și protecția împotriva bolilor
  •