baiat de 23 de ani sufera de tulburare psihotica acuta cu simptome de schizoforma

05-02-2007
MihaiBarbu
Nu este medic/terapeut
MihaiBarbu
Buna ziua, as dori sa-mi raspundeti si mie la o intrebare, am un baiat de 23 de ani si sufera de tulburare psihotica acuta cu simptome de schizoforma a fost internat la data de 20.10.2006 la spitalul Socola de unde a fost externat tot asa bolnav cum l-am internat, de aproape 2 luni de cind este acasa refuza categoric tratamentul si lipseste multe zile de acasa, refuza sa creada ca este bolnav, cred ca boala a avansat destul de mult si rapid, am chemat salvarea sa-l internez dar au refuzat pe motivul ca n-am avut bilet de internare, intre timp am fost la D-na doctor si acuma am bilet de internare dar problema e ca nu-l prind pe acasa, dar imi mai pun si intrebarea de ce in tot timpul cit a stat in spital nu au reusit sa-i dea tratamentul asa cum ar fi trebuit.As dori sa va intreb daca exista vreun sanatoriu unde sa poata fi internat o perioada mai lunga de timp si sa fie sub observatie mai severa.Va multumes.
2 comentarii
0
06-02-2007, ora 00:00
dr. Laura Constantinescu
Nu este medic/terapeut
dr. Laura Constantinescu
Poate fi internat, de catre dvs., prin procedura internarii nevoluntare. Aceasta procedura obliga medicii din spital sa intruneasca o comisie care verifica periodic starea pacientului si tratamentul si nu permite externarea decat atunci cand este ameliorat.
0
22-02-2010, ora 15:20
virginia27
Nu este medic/terapeut
virginia27
Buna ziua,
am aceeasi prb cu tatal meu.este din Teleorman, momentan este internat in Buc la No 9, dar nu poate ramane mult timp acoolo, asa dori sa stiu unde il pot interna p o perioada mai lunga(ani), undeva la stat, stiu ca la privat costa f mult,
Va rog mult~!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: