basici pe cerul gurii si in esofag

20-01-2012
bbe
Nu este medic/terapeut
bbe
am luat fervex la interval de 4 ore si a doua zi mi-au aparut bubitele in gura si le simt si in gat. poate sa fie din cauza medicamentului ? Multumesc.
1 comentarii
0
20-01-2012, ora 20:50
Andidarie
Nu este medic/terapeut
Andidarie
Un punct de vedere.
Orice boala are forma si timpul ei de evolutie.
Cu cit terapia este mai rapida cu atit manifestariile bolii sunt mai "sterse".
In cazul tau, se pare ca terapia cu Fervex nu a fost destul de rapida si eficienta asa ca boala decurge "in mod natural".
Cu cuvinte simple ai pierdut momentul prielnic in care doar cu o terapie antiinflamatorie nespecifica poti rezolva infectia.
Adaugă un comentariu / răspuns

 
 
 
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.